logo

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=” “]

Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov väčšinou prichádza s narastajúcim vekom. U mužov býva táto zmena výraznejšia, ale často ich táto zmena veľmi netrápi. Problémy nastávajú vtedy, keď vlasy začnú vypadávať už v mladosti, alebo ak nadmerné strácanie vlasov postihne ženu. Totižto práve nežnejšie pohlavie si viac potrpí na svojom výzore. Ako vlasom dodať potrebné živiny a čo robiť aby ste si ich udržali čo najdlhšie, sa dozviete ďalej v článku.

Vitamíny a minerály vo výživových doplnkoch

Rovnako ako všetky ostatné časti tela, aj vlasy potrebujú na zdravý rast rôzne minerály a vitamíny. Ak pozorujete zmeny v množstve, hrúbke alebo lesku vlasov, môže to byť náznak nedostatku nejakej látky v organizme. Vedcom sa zatiaľ nepodarilo presne priradiť jednotlivé vitamíny a minerály k rôznym vlastnostiam vlasov. Avšak skupina potenciálne prospešných látok je už dlho známa: selén, zinok, železo a vitamíny B, D, A, C a E majú preukázateľne pozitívny efekt na kvalitu a zdravie vlasov.

Masáže hlavy

Ak chcete spojiť príjemné s užitočným, zájdite na masáž hlavy. Jednak si oddýchnete, ale urobíte aj niečo pre podporu rastu vlasov. Vedci v jednej štúdii na skupine 9 mužov zistili, že denné masírovanie hlavy počas 4 minút dokáže stimulovať ich rast. Chodiť každý deň na masáž môže byť náročné, ale aj týždňové intervaly budú mať na vaše vlasy pozitívny efekt. Okrem samotného pohybu sa pri masáži častokrát používajú rôzne oleje, ktoré môžu pokožke hlavy a vlasovým folikulom dodať rôzne živiny.

Zvážte lieky na vypadávanie vlasov

Okrem výživových doplnkov v lekárni dostanete kúpiť aj lieky, ktoré obsahujú účinné látky zamerané práve na spomalenie vypadávania vlasov. Minoxidil je asi najčastejšie využívanou alternatívou, avšak kvôli vedľajším účinkom je vhodné sa pred jeho použitím poradiť s lekárom.

Starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy

Ženy tejto oblasti väčšinou venujú viac pozornosti než muži. Nakupovaním šampónov iba podľa toho, či je na fľaške napísané „šampón“ sa často stane, že vám na hlave skončí nevhodný produkt. Čím skôr si o starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy prečítate zopár článkov, tým lepšie pre množstvo vašich vlasov v budúcnosti. Prispôsobte si výber produktu svojmu typu vlasov a tým ich prestanete zbytočne namáhať.

Ak sa trápite kvôli vypadávaniu vlasov, pamätajte na to, že v dnešnej dobe je veľa spôsobov ako ich zachrániť. Snažte sa čo najskôr poradiť s odborníkom, ktorý vám presne povie aké riešenie bude najlepšie práve pre vás.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na