Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=” “]

Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov väčšinou prichádza s narastajúcim vekom. U mužov býva táto zmena výraznejšia, ale často ich táto zmena veľmi netrápi. Problémy nastávajú vtedy, keď vlasy začnú vypadávať už v mladosti, alebo ak nadmerné strácanie vlasov postihne ženu. Totižto práve nežnejšie pohlavie si viac potrpí na svojom výzore. Ako vlasom dodať potrebné živiny a čo robiť aby ste si ich udržali čo najdlhšie, sa dozviete ďalej v článku.

Vitamíny a minerály vo výživových doplnkoch

Rovnako ako všetky ostatné časti tela, aj vlasy potrebujú na zdravý rast rôzne minerály a vitamíny. Ak pozorujete zmeny v množstve, hrúbke alebo lesku vlasov, môže to byť náznak nedostatku nejakej látky v organizme. Vedcom sa zatiaľ nepodarilo presne priradiť jednotlivé vitamíny a minerály k rôznym vlastnostiam vlasov. Avšak skupina potenciálne prospešných látok je už dlho známa: selén, zinok, železo a vitamíny B, D, A, C a E majú preukázateľne pozitívny efekt na kvalitu a zdravie vlasov.

Masáže hlavy

Ak chcete spojiť príjemné s užitočným, zájdite na masáž hlavy. Jednak si oddýchnete, ale urobíte aj niečo pre podporu rastu vlasov. Vedci v jednej štúdii na skupine 9 mužov zistili, že denné masírovanie hlavy počas 4 minút dokáže stimulovať ich rast. Chodiť každý deň na masáž môže byť náročné, ale aj týždňové intervaly budú mať na vaše vlasy pozitívny efekt. Okrem samotného pohybu sa pri masáži častokrát používajú rôzne oleje, ktoré môžu pokožke hlavy a vlasovým folikulom dodať rôzne živiny.

Zvážte lieky na vypadávanie vlasov

Okrem výživových doplnkov v lekárni dostanete kúpiť aj lieky, ktoré obsahujú účinné látky zamerané práve na spomalenie vypadávania vlasov. Minoxidil je asi najčastejšie využívanou alternatívou, avšak kvôli vedľajším účinkom je vhodné sa pred jeho použitím poradiť s lekárom.

Starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy

Ženy tejto oblasti väčšinou venujú viac pozornosti než muži. Nakupovaním šampónov iba podľa toho, či je na fľaške napísané „šampón“ sa často stane, že vám na hlave skončí nevhodný produkt. Čím skôr si o starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy prečítate zopár článkov, tým lepšie pre množstvo vašich vlasov v budúcnosti. Prispôsobte si výber produktu svojmu typu vlasov a tým ich prestanete zbytočne namáhať.

Ak sa trápite kvôli vypadávaniu vlasov, pamätajte na to, že v dnešnej dobe je veľa spôsobov ako ich zachrániť. Snažte sa čo najskôr poradiť s odborníkom, ktorý vám presne povie aké riešenie bude najlepšie práve pre vás.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne