Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

 

Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne podpisujú na kvalite pleti. Keď sa k tomu pridajú prežité roky a nedostatočná starostlivosť, nie je žiadnym prekvapením, že pleť je mdlá a bez života. Všetko sa ale dá napraviť a pokožka môže opäť žiariť šťastím.

Vyživte pleť zvnútra

Starostlivosť o pokožku sa začína zvnútra. Dbajte o dostatočný prísun tekutín a jedzte správne potraviny. Zamerajte sa na plody zelenej, červenej, oranžovej a žltej farby. V nich nájdete vitamíny a minerály, lahodiace pokožke. Avokádo, listová zelenina, mrkva, granátové jablko, dyňa aj kurkuma sú bohaté na vitamíny A, B, E, ktoré pleť vyživujú a spomaľujú starnutie. Minerály a zdravé tuky doplnia orechy a s horká čokoláda odplaví škodlivé látky.
Ak nechcete meniť jedálniček, vyberajte vhodné doplnky stravy, ktoré zabezpečia optimálny prísun potrebných látok.

Hydratácia naša každodenná

Hydratácia je jedným z najdôležitejších faktorov pre zdravú pleť. Nedostatok vody vedie k predčasnému starnutiu, strate pružnosti a pekného vzhľadu. Optimálnu hydratáciou zabezpečia kozmetické prípravky so schopnosťou viazať vodu. Medzi pokožkou a okolím vytvoria akúsi bariéru, ktorá zamedzí odparovaniu vody. Hľadajte produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej, urey, glycerínu, aloe vera, marhuľového oleja, či bambuckého masla.

Čistite pleť každý deň

Počas dňa sa na pokožke usadí množstvo prachu a mastnoty. Pleť čistite každé ráno aj večer. Veľmi dôležité je dôkladné odstránenie make – upu, ktorý pleť nadmerne zaťažuje a upcháva póry. Na čistenie voľte šetrné prípravky bez obsahu alkoholu, ktoré pleť vysušujú. Uprednostnite ingrediencie, ktoré pleť zvláčnia a zároveň odstránia nečistoty. Napríklad rôzne bylinky alebo ružový íl.

Rozprúďte krv pravidelnou masážou

Suchá masáž kefou alebo drsnou hubkou zlepší prekrvenie a lymfatický systém. Pokožka bude žiarivejšia, jemnejšia a zbavená odumretých buniek. Masáž celého tela zároveň pomáha organizmu zbaviť sa škodlivých látok.

Chráňte pokožku pred slnkom

Opálená pokožka vyzerá nádherne, no ako náhle sa bronzový odtieň stratí, badať následky nadmerného opaľovania. A tie sa vekom znásobujú. Pokožka si zapamätá každé slnenie bez použitia UV ochrany. Avšak vysušená pokožka a predčasné starnutie nie sú najväčší strašiak. Tým je rakovina kože. Vyhýbajte sa nadmernému slneniu, používajte kvalitné ochranné prípravky a nevychádzajte na slnko medzi 11 a 15 hodinou.

Zbavte sa zlozvykov a viac spite

Cigarety a pekná pleť jednoducho nejdú dokopy. To isté platí aj o alkohole. Ak vediete bujarý spôsob života a často ponocujte, zmeňte životný štýl. Namiesto nerestí nájdite aktivity, ktoré vás urobia zdravšími, spokojnejšími a krajšími. Nájdite záľubu v zdravej strave, prechádzkach, či športe. Večer si oddýchnite pri dobrej knihe a doprajte si kvalitný spánok.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne