Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Povedzte NIE oslabenej imunite.

Trápia vás choroby častejšie ako by ste si želali? Máte pocit že pri zmene ročných období je z vás chodiaca choroba? Za oslabenou imunitou môže byť rada vecí. Prezradíme Vám čo všetko a poradíme ako sa jej zbaviť alebo oslabenú imunitu minimálne obmedziť.

Za oslabenie ľudskej obranyschopnosti môže byť zodpovedných viacero faktorov.

Podstatnú úlohu zohráva:

  • dlhodobý stres, nedostatok spánku, fajčenie, znečistené životné prostredie, infekčné ochorenia i nesprávna výživa
  • nedostatočná konzumácia omega-3 zdravých tukov alebo nadmerný príjem omega-6 tukov.

Slabá imunita nie je len záležitosťou častejšieho výskytu infekcií a zápalov. Imunitný systém má totiž význam pre celkovú obranyschopnosť a ochranu organizmu a hlavne jeho správneho fungovania pred negatívnymi faktormi z okolia a to vrátane stresu či škodlivých látok.

Začnite potravinami…

Veľmi veľa vitamínov a minerálov sa skrýva práve v potravinách. Tie ktoré podporujú imunitný systém a dodávajú mu správne a potrebné látky, vieme rozdeliť do dvoch skupín.

V prvej skupine sú priamo tie, ktoré pomáhajú organizmu zbaviť sa toxických látok. Je teda vhodné do jedálnička zaradiť cesnak, cibuľu, zázvor, chren, mätu, propolis, echinaceu, med, ale napríklad i kokosový olej. 

Lekári tieto potraviny odporúčajú v zimnom a jarnom období jesť 2-3 razy týždenne ako prevenciu. Pri chorobe, je vhodné konzumovať ich každý deň, ba dokonca niekoľkokrát denne.

Do druhej skupiny možno zaradiť potraviny, ktoré človeka nasýtia, ale navyše majú aj pozitívne účinky na ľudské zdravie. Je to skupina, ktorej pozitívny vplyv na zdravie neraz súvisí s podporou imunitných procesov. Patria sem rastlinné potraviny bohaté na fytochemikálie (zelenina, ovocie, celozrnné obilniny, strukoviny a sója), viacero druhov bylín alebo potraviny, ktoré sú bohatým zdrojom antioxidantov, vlákniny a probiotických živých bakteriálnych kultúr.

Veľmi dôležité je aj dopĺňanie vitamín, ktoré z jedla nedokážeme do tela dostať. V takých prípadoch je dobré mať po ruke tie správne výživové doplnky, ktoré idú ruka v ruke na ceste k pevnej imunite. Najvhodnejším „parťákom“ je produkt proti oslabenej imunite – Swedish Nutra MULTIVITAMIN Daily Supplement, ktorý vám dodá potrebné vitamíny i minerály a Vaša imunita zosilnie.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne