Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Kyselina hyalurónová a jej vplyv na kvalitu pokožky

O kyseline hyalurónovej ste už v súvislosti s kozmetickými prípravkami určite počuli. Viete však, aké sú jej hlavné výhody a aký má táto látka vplyv na kvalitu vašej pokožky? Zamerali sme sa na to, ako vám môže kyselina hyalurónová pomôcť na ceste za krásnym zovňajškom.

Hlavné výhody kyseliny hyalurónovej

Kyselina hyalurónová si za ostatné roky vyslúžila poriadny nárast popularity a v kozmetickom segmente spôsobila doslova malú revolúciu. Prečo je však táto látka stále obľúbenejšia? Dôvodov, prečo mnohí túto látku považujú za akýsi „elixír mladosti“ je viacero. Najzásadnejšou úlohou kyseliny hyalurónovej je bunková interakcia v rámci metabolických procesov. Týmto spôsobom sa priamo podieľa na ochrane bunkovej imunity, zvyšuje celkovú odolnosť pokožky a priaznivo ovplyvňuje proces obnovovania buniek.

Ďalšou dôležitou výhodou kyseliny hyalurónovou je jej schopnosť viazať na seba vodu. To má veľký význam najmä vtedy, ak chceme podporiť hydratáciu pokožky a dosiahnuť vyhladenie vrások. Nie je to však také jednoduché, ako by sa na prvý dojem mohlo zdať. Priaznivé účinky kyseliny hyalurónovej spoznáte aj navonok. Keďže táto látka preukázateľne pomáha vyhladzovať vrásky a rozjasňovať pleť, vyzerať budete viditeľne mladšie.

Pozrime sa na to, aké poznáme typy kyseliny hyalurónovej a tiež, akým spôsobom ju môžeme dopriať nášmu telu.

Nízkomolekulárna a vysokomolekulárna kyselina hyalurónová

Najprv ešte trochu teórie. Hlavnou výhodou nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej je ľahší prienik do hlbších vrstiev kože, vďaka čomu sa takto upravená látka nachádza uplatnenie predovšetkým v kozmetických prípravkoch. Naopak, vysokomolekurána kyselina hyalurónová sa používa skôr na povrchovú ochranu pokožky pred vonkajšími vplyvmi.

Akým spôsobom je možné prijímať kyselinu hyalurónovú?

Spôsobov, ako dopĺňať kyselinu hyalurónovú je hneď niekoľko, ešte predtým je potrebné spomenúť, že táto látka sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Podobne ako aj v prípade kolagénu, s vyšším vekom klesá schopnosť ľudského tela vytvoriť si dostatočné zásoby kyseliny hyalurónovej. Jej nedostatok sa následne prejavuje zníženou pružnosťou pokožky a tvorbou vrások.

Keďže kyselina hyalurónová je pre ľudské telo prirodzená látka, jej dopĺňanie je celkom bezpečné. Pozor však na invazívne metódy, tie treba vykonávať s maximálnou opatrnosťou, odbornosťou a hygienickými zásadami. Ako už zrejme tušíte, častým spôsobom, ako doplniť kyselinu hyalurónovú je injekčne. Injekčnou aplikáciou sa táto látka dostane dostatočne hlboko, kde môže pôsobiť. Takto je možné aplikovať kyselinu hyalurónovú napríklad aj na konkrétne miesta s najväčším výskytom vrások, prípadne iných defektov.

Ide to aj doplnkami výživy

V prípade ak sa rozhodnete pre injekčné aplikovanie kyseliny hyalurónovej, určite sa obráťte na odborníkov s príslušnou kvalifikáciou a skúsenosťami. Ak sa obávate ihiel, doplnenie kyseliny hyalurónovej je možné aj jednoduchšie a lacnejšie. Jedným z overených spôsobov sú totiž aj doplnky výživy, ktoré túto látku obsahujú. Ak chcete dosiahnuť nielen perfektný vzhľad vašej pokožky ale aj nechtov a vlasov, ideálnou voľbou pre vás bude výživový doplnok Swedish nutra COLLAGEN 10 000 PURE PEPTIDE, ktorý vo výraznej miere obsahuje aj kyselinu hyalurónovú.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne