Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Kolagén a jeho dôležitosť pravidelného dopĺňania v ľudskom tele

Kolagén je  bielkovina, ktorá je základom spojivových tkanív. Pre náš organizmus je veľmi dôležitá, najmä pre krásnu a zdravú pokožku. Jeho ubúdanie vedie k postupnému znižovaniu elasticity pokožky, pribúdanie vrások, oslabovanie vlasov, nechtov, kĺbov a podobne. Radi vám poradíme ako si udržať mlado vyzerajúcu pokožku čo najdlhšie.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Kolagén je skleroproteín, ktorý nie je rozpustný vo vode. Je základnou jednotkou spojivových tkanív. Tvorí 25 až 30 % všetkých proteínov v tele cicavcov a až 70 % bielkovín kože. Kolagén s pribúdajúcim vekom ubúda, a preto je potrebné ho pravidelným vnútorným užívaním dopĺňať.

Produkcia kolagénu začína pomaly klesať po 25-tom roku života a jeho nedostatok sa prejavuje ako starnutie. Príznakmi starnutia sú, samozrejme, ochabnutá a suchá pokožka, vrásky, strata lesku vlasov či štiepenie nechtov, znížená pružnosť šliach a svalov, problémy s kĺbmi. Našim cieľom je proces starnutia spomaliť. Preto je nevyhnutné pravidelne a v primeranom množstve kolagén do tela dopĺňať v podobe výživových doplnkov. Pri užívaní kolagénu je potrebné zabezpečiť aj dostatočný príjem vitamínu C, ktorý je potrebný pre jeho tvorbu a syntézu v tele.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Aké účinky užívanie kolagénu prináša?

Dopĺňanie kolagénu prináša mladší vzhľad pokožky a tieto ďalšie pozitívne účinky:

 • obmedzuje tvorbu vrások,
 • pôsobí proti celulitíde a striám,
 • podporuje elasticitu a zdravý vzhľad pokožky ,
 • podporuje hojenie pokožky,
 • podporuje správnu funkciu kostí, kĺbov, chrupiek, zaručuje ich pružnosť a pevnosť,
 • podporuje zdravie, rast, lesk, pevnosť vlasov a nechtov,
 • spomaľuje proces starnutia pokožky,
 • zlepšuje krvný obeh v cievach a zabraňuje praskaniu žiliek.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Kedy začať s užívaním kolagénu?

Medzníkom v tomto smere je 35-ty rok života sprevádzaný rôznymi varovnými signálmi:

 • bolesti pohybového aparátu,
 • krehké a štiepiace sa nechty,
 • lámanie vlasov, chýbajúci lesk, vypadávanie vo vyššej miere, štiepenie končekov,
 • ochabnutá pokožku, strie a celulitída,
 • pigmentové škvrny,
 • suchá a dehydrovaná pleť.

Ak si neviete vybrať z množstva kolagénových výrobkov vyskúšajte kolagén z našej ponuky vo variantoch 5 000 a 10 000 mg. Na Slovensku azda nenájdete výrobok s takýmto obsahom kolagénu. Navyše, v rámci Európy je Swedish Nutra Kolagén najlepší produkt na trhu.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne