Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako si úpravou jedálnička zabezpečiť dostatok kolagénu?

Kolagén je pre na naše telo nevyhnutnou bielkovinou a plní viacero dôležitých funkcií. Starnutím však telo stráca schopnosť jeho tvorby a preto sa určite oplatí popremýšľať nad tým, ako si zabezpečiť dostatok kolagénu z takpovediac z vonkajších zdrojov. Vďakou za túto snahu pre vás bude krajšia pleť, odolnejšie kosti a tiež lepší stav chrupaviek. Dnes sa pozrieme na to, ako by ste mali obohatiť svoj jedálniček, aby ste sa nemuseli obávať o dostatok kolagénu.

Kolagén je základným stavebným prvkom mnohých vláknitých štruktúr v našom tele. Ovplyvňuje nielen pohybový aparát ale aj náš výzor. Znížená tvorba kolagénu resp. jeho nízke hladiny v ľudskom tele spúšťajú prejavy starnutia. Nedostatok kolagénu je najviditeľnejší na pokožke, keďže tá začne strácať svoju pôvodnú pevnosť. Rovnako sa môže začať prejavovať napríklad zlým stavom chrupaviek a väzív. Ako si teda zabezpečiť jeho dostatok? Dobrou správou je, že to ide aj úpravou jedálnička.

Úprava jedálnička pre viac kolagénu

Ak na sebe pozorujete prejavy starnutia, bolievajú vás svaly alebo kĺby a celkovo sa chcete cítiť viac fit, určite sa vám zíde doplniť hladinu kolagénu. Ako sme už spomenuli, ide to aj úpravou stravovacích návykov a jedálnička. V tomto ohľade si môžete vybrať dva spôsoby – potraviny, ktoré kolagén ako bielkovinu už priamo obsahujú a potraviny, ktoré jeho tvorbu podporujú.

Ak hľadáte potraviny, ktoré už kolagén priamo obsahujú, zaraďte do svojho jedálnička viac rýb a mäsa. Najviac kolagénu sa pritom nachádza v koži a bravčovej huspenine. Keďže mäso nie je vhodné konzumovať stále, určite sa oplatí spestriť si zoznam potravín o tie, ktoré stimulujú prirodzenú tvorbu kolagénu v ľudskom tele.

Pre dostatočnú tvorbu kolagénu je veľmi dôležitý príjem vitamínu C. Určite sa teda sústreďte na konzumáciu ovocia, ako sú pomaranče, kiwi, citróny alebo ananás. Okrem neho ale netreba zabúdať na aminokyseliny, ktoré napríklad nájdete vo vaječných bielkach a mliečnych výrobkoch. Do svojho jedálnička určite zaraďte aj lykopén, ktorý obsahuje napríklad paprika, rajčiny, repa a melón. Navyše, doplňte do svojho stravovania aj sójové produkty, ktoré sú bohaté na genisteín.

Tvorbu kolagénu a dosiahnutie jeho vysokých hodnôt ale dosiahnete aj vtedy, ak sa rozhodnete siahnuť po výživových doplnkoch. Swedish Nutra COLLAGEN 5 000 PURE PEPTIDE je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorým záleží na mladíckom výzore a tiež zdravých kostiach a chrupavkách. Swedish Nutra COLLAGEN obsahuje množstvo vitamínov a ďalších vyššie spomenutých látok a už jedna denná dávka stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu v ľudskom tele.

Swedish Nutra COLLAGEN 5 000 PURE PEPTIDE 500 ml
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne