logo

Ako si úpravou jedálnička zabezpečiť dostatok kolagénu?

Kolagén je pre na naše telo nevyhnutnou bielkovinou a plní viacero dôležitých funkcií. Starnutím však telo stráca schopnosť jeho tvorby a preto sa určite oplatí popremýšľať nad tým, ako si zabezpečiť dostatok kolagénu z takpovediac z vonkajších zdrojov. Vďakou za túto snahu pre vás bude krajšia pleť, odolnejšie kosti a tiež lepší stav chrupaviek. Dnes sa pozrieme na to, ako by ste mali obohatiť svoj jedálniček, aby ste sa nemuseli obávať o dostatok kolagénu.

Kolagén je základným stavebným prvkom mnohých vláknitých štruktúr v našom tele. Ovplyvňuje nielen pohybový aparát ale aj náš výzor. Znížená tvorba kolagénu resp. jeho nízke hladiny v ľudskom tele spúšťajú prejavy starnutia. Nedostatok kolagénu je najviditeľnejší na pokožke, keďže tá začne strácať svoju pôvodnú pevnosť. Rovnako sa môže začať prejavovať napríklad zlým stavom chrupaviek a väzív. Ako si teda zabezpečiť jeho dostatok? Dobrou správou je, že to ide aj úpravou jedálnička.

Úprava jedálnička pre viac kolagénu

Ak na sebe pozorujete prejavy starnutia, bolievajú vás svaly alebo kĺby a celkovo sa chcete cítiť viac fit, určite sa vám zíde doplniť hladinu kolagénu. Ako sme už spomenuli, ide to aj úpravou stravovacích návykov a jedálnička. V tomto ohľade si môžete vybrať dva spôsoby – potraviny, ktoré kolagén ako bielkovinu už priamo obsahujú a potraviny, ktoré jeho tvorbu podporujú.

Ak hľadáte potraviny, ktoré už kolagén priamo obsahujú, zaraďte do svojho jedálnička viac rýb a mäsa. Najviac kolagénu sa pritom nachádza v koži a bravčovej huspenine. Keďže mäso nie je vhodné konzumovať stále, určite sa oplatí spestriť si zoznam potravín o tie, ktoré stimulujú prirodzenú tvorbu kolagénu v ľudskom tele.

Pre dostatočnú tvorbu kolagénu je veľmi dôležitý príjem vitamínu C. Určite sa teda sústreďte na konzumáciu ovocia, ako sú pomaranče, kiwi, citróny alebo ananás. Okrem neho ale netreba zabúdať na aminokyseliny, ktoré napríklad nájdete vo vaječných bielkach a mliečnych výrobkoch. Do svojho jedálnička určite zaraďte aj lykopén, ktorý obsahuje napríklad paprika, rajčiny, repa a melón. Navyše, doplňte do svojho stravovania aj sójové produkty, ktoré sú bohaté na genisteín.

Tvorbu kolagénu a dosiahnutie jeho vysokých hodnôt ale dosiahnete aj vtedy, ak sa rozhodnete siahnuť po výživových doplnkoch. Swedish Nutra COLLAGEN 5 000 PURE PEPTIDE je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorým záleží na mladíckom výzore a tiež zdravých kostiach a chrupavkách. Swedish Nutra COLLAGEN obsahuje množstvo vitamínov a ďalších vyššie spomenutých látok a už jedna denná dávka stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu v ľudskom tele.

Swedish Nutra COLLAGEN 5 000 PURE PEPTIDE 500 ml
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na