Doprava zdarma pri nákupe nad 50€

Pokožka a vlasy – 7 živín potrebných pre zdravú pleť a vlasy.

7 živín potrebných pre zdravú pleť a vlasy.

Žiariaca pokožka a vlasy sú výsledkom zdravého tela. Ak máte pocit, že vaša pokožka a vlasy nie sú na tom najlepšie, mali by ste zvážiť zaradenie vitamínov do vášho jedálnička. Poďme sa spoločne pozrieť na to aké vitamíny sú vhodné pre našu pokožku a vlasy.

Vitamín C

Zdroj: Citrusové ovocie, jahody, žltá paprika

Vitamín C pomáha znížiť poškodenie spôsobené UV žiarením. Ako uvádza dermatologička Francesca Fusco, špecialistka  na pokožku a vlasy, vitamín C je potrebný pre správnu tvorbu kolagénu a napomáha pri správnom vývoji pokožky a vlasov. Odporúčame vám zaradiť rôzne doplnky výživy obsahujúce vitamín C pre extra účinok.

Vitamín E

Zdroj: Oriešky, mandle, špenát, slnečnicový olej

Vitamín E je veľmi silný antioxidant a bráni naše telo proti voľným radikálom, ktoré poškodzujú našu pokožku. Hojí rany, omladzuje pokožku, znižuje únavu a rozširuje cievy čím bráni zrážanlivosti krvi.

 

carrots-2387394_640

 

Vitamín A

Zdroj: Mrkva, sladké zemiaky, tekvica

Vitamín A pomáha bojovať proti starnutiu a to tak, že urýchľuje premenu buniek a pretlačí mladšiu pokožku na povrch rýchlejšie. Berte na vedomie, že užívanie vitamínu A môže byť efektívne pri skrývaní vrások, ale môže spôsobovať aj začervenania hlavne pri prvom užití.

salmon-518032_640

Omega-3 mastné kyseliny

Zdroj: losos, sladké sójové boby, vlašské orechy

Omega-3 mastné kyseliny tvoria asi 3% vlasu a sú súčasťou buniek na pokožke hlavy. Podporujú zdravý rast vlasov a cirkuláciu krvi v pokožke na hlave.

Železo

Zdroj: sezamové jadierka, špenát, šošovica, fazuľa

Železo je kľúčom k silným vlasom. S nedostatkom železa sú vlasy slabé a lámu sa a to z dôvodu nedoručenia kyslíka do pokožky hlavy a vlasových folikulov.

Biotín

Zdroj: Vajcia, losos, avokádo, arašidy, karfiol

Nedostatok biotínu spôsobuje vypadávanie a lámanie vlasov, ale pridaním biotínu získate späť silné vlasy a predídete ich vypadávaniu. Pozor! Biotín neurýchľuje rast vlasov. Cyklus rastu vlasov je genetický daný a nedá sa upraviť.

Zinok

Zdroj: Ustrice, kuracie mäso, oriešky, fazuľa

Ak máte problém so suchou pokožkou hlavy, môže to byť spôsobené nedostatkom zinku. Málo zinku môže spôsobiť aj lupiny, šúpanie pokožky na hlave alebo suchú pokožku. Zinok asistuje pri riadení naturálnej mazivosti pokožky.

Vlasy, nechty a pokožka

Všetky potrebné vitamíny a minerály potrebné pre vlasy,nechty a pokožku sú obsiahnuté v jednom sirupe.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

 

 

 

 

 

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne

Organic Care Vám prináša výživové doplnky vo forme sirupov. V našej ponuke nájdete vitamíny a kolagény pre rôzne potreby. Nakopnite svoje telo tým správnym doplnkom!

Kontakt

Fakturačné údaje

Copyright © 2023 Organic Care. Všetky práva vyhradené. Vytvoril: Dávid Karabin