logo

Kyselina hyalurónová

kyselina hyaluronová

Podporte svoju krásu zvnútra čistým a prirodzeným spôsobom! Výživový doplnok Sweddish Nutra Kyselina hyalurónová 500 ml je unikátnym produktom vyrobeným vo Švédsku. Spĺňa najvyššie štandardy kvality a v roku 2019 bol ocenený ako najlepšia výživa pre pleť. Pre nízku molekulovú hmotnosť je vysoko vstrebateľný a tak podporuje maximálny účinok.

19,85 

Dostupnosť 5 na sklade

Ak si kúpite tento produkt, získate 19 Bodov v hodnote 0,57 !

Denná dávka 15 ml obsahuje 100 mg kyseliny hyalurónovej. Balenie na 30 dní.

  • Vysokokvalitná kyselina hyalurónová v každom 1 ml
  • Pre ľudské telo prirodzená látka
  • Jednoduché dávkovanie (odmerka v balení)
  • Príjemná citrusová chuť

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová (hyaluronan) sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele v rôznych tkanivách. Ide o biopolymér, ktorý vzniká spojením dvoch cukrov, N-acetyl-glukozamínu + kyseliny glukurónovej. Vstrebaním vody dokáže až tisíckrát zväčšiť svoj objem, preto je táto “špongia” dôležitou látkou pre prirodzenú vnútornú hydratáciu.

  • Svoju úlohu zohráva pri podpore tvorby kolagénu, vyskytuje sa v pokožke, slizniciach aj ďasnách, prispieva k ochrane tekutín v očných tkanivách a pôsobí aj ako antioxidant proti voľným radikálom.
  • Kyselina hyalurónová je značnou súčasťou synoviálnej tekutiny, ktorá sa prirodzene nachádza v kĺboch. Synoviálna tekutina znižuje trenie kĺbovej chrupavky a tlmí nárazy.

Prečo je kyselina hyalurónová dôležitá?

Ak má ľudské telo dostatok kyseliny hyalurónovej, tkanivá sú odolnejšie voči námahe, dokážu sa vysporiadať s negatívnymi vplyvmi (UV žiarenie, toxíny z prostredia) a rýchlejšie zregenerovať aj zahojiť.

S pribúdajúcimi rokmi klesá schopnosť prirodzene v tele vytvárať kyselinu hyalurónovú (HA), čo sa už po dosiahnutí 30. roku života prejavuje objavením vrások a prehĺbením rýh.

Výživový doplnok Kyselina hyalurónová 500 ml obsahuje vitamín C, ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí a chrupaviek, ďasien, pokožky a správnej funkcii zubov.

 

Hmotnosť 0,7 kg

Zloženie produktu

Viackrát filtrovaná voda, kyselina hyalurónová (hyaluronát sodný rastlinného pôvodu), kyselina citrónová (regulátor kyslosti), kyselina jablčná (regulátor kyslosti), vitamín C (kyselina L – askorbová), prírodné žlté farbivo, konzervačné látky (sorban draselný, benzoan sodný), oxid kremičitý, glykozidy steviolu (sladidlo), prírodná citrónová aróma.

Obsah aktívnych látok 1 dávka (15 ml) Odporúčaná denná dávka (%)
Kyselina hyalurónová (hyaluronát sodný) 100 mg Nie je stanovená
Vitamín C (kyselina L – askorbová) 80 mg 100 %
Kremík (oxid kremičitý) 15 mg Nie je stanovená

Základné informácie

  • Určenie

Výživový doplnok je určený pre ženy a mužov. Požiadajte svojho lekára o radu, ak máte akúkoľvek vážnu lekársku diagnózu, ste tehotná alebo dojčíte.

  • Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je 15 ml. Užíva sa 1 krát denne. Výdatnosť jedného 500 ml balenia je na 30 dní.

  • Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy. Výrobok nie je určený pre deti. Tento produkt nie je určený ako prevencia alebo liek na niektoré ochorenia.

  • Ako výživový doplnok skladovať?

Po otvorení balenia skladujte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov od otvorenia. Výrobok starostlivo uzavrite po každom použití. Spotrebujte do dátumu uvedeného na balení. Uskladňujte mimo dosahu detí.

Neobsahuje laktózu, lepok, vajcia, sóju, orechy, GMO. Môže obsahovať ryby.

* Uvedené pozitívne účinky kyseliny hyalurónovej vyplývajú z citovaných zdrojov. Tieto účinky doteraz neboli uznané EFSA (European Food Safety Authority) a nejedná sa tak o oficiálne zdravotné tvrdenia.