Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Zdravý blog

Najnovšie články

Oslabená imunita. Problém moderného človeka.

Hovorí vám niečo slovo imunosupresia? Odborný výraz až tak známy nie je, no termín “oslabená imunita“ dobre poznáte. Niekto z počutia, iní následky zníženej obranyschopnosti pociťujú na vlastnej koži. Oslabená imunita môže za časté infekcie, zápaly aj alergie. A keď sa úplne zblázni, obráti sa proti telu a vznikajú autoimunitné ochorenia.

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne

Ako správne používať kyselinu hyaluronovú

Kyselina hyaluronová je dobre známy pojem vo svete kozmetiky a estetickej medicíny. Zatiaľ, čo donedávna bola zázračná látka tajnou zbraňou zrelých dám, narastá na popularite aj

Obezita nie je o kráse ale zdraví

Obezita je novodobá epidémia. Útočiaca na všetky vekové kategórie a odborníci dvíhajú varovný prst. Štatistiky ukazujú, že extrémna nadváha každoročne vezme život 3 miliónom ľudí.

Ako na silnú imunitu? Jedzte týchto 5 potravín, bohatých na vitamín C

Vitamín C, alebo kyselina askorbová, je snáď najznámejší vitamín a stojí na poprednom mieste v boji proti ochoreniam. Posilnenie imunity však nie je všetko, čo „céčko“ dokáže. Pomáha vstrebávať ťažké kovy, odplavuje toxíny, stará sa o zdravie zubov a ďasien. Vitamín C je teda dôležitý pre celkové zdravie. Prevažná časť živých organizmov dokáže produkovať vlastnú kyselinu askorbovú. To ale pre nás neplatí a preto musíme vyhľadávať externé zdroje.

Suché ruky a popraskaná pokožka

Za posledné mesiace ruky zaťažujeme viac ako obyčajne. Môže za to zvýšená hygiena. Niekedy až prehnaná. Neustály kontakt s vodou, mydlom a dezinfekciou zanecháva nepekné

Naučte sa stravovať zdravo

Chcete kráčať s dobou? Zapracujte na svojom jedálničku. Za posledné roky sa čoraz viac hovorí o zdravom stravovaní a ľudia viac premýšľajú o tom, čo vkladajú do úst. Zdravá