Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Vitamíny a ich účinky na organizmus.

Veľa ľudí berie množstvo vitamínov a pritom ani nevedia na čo všetky slúžia. Preto sme sa rozhodli Vám spísať krátky prehľad na čo ktorý vitamín slúži.

Vitamín E – Ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, zúčastňuje sa obnovy a rastu svalovej hmoty a ďalších tkanív. Je dôležitý pre prevenciu samovoľných potratov, má účinok na plodnosť a potenciu. Podporuje činnosť pohlavných žliaz.

Vitamín C ( kyselina askorbová ) – Zvyšuje odolnosť organizmu. Podporuje vstrebávanie železa, stimuluje tvorbu bielych krviniek, vývoj kostí, zubov a chrupaviek, podporuje rast a odstraňuje voľné radikály.

Vitamín B1  ( Tiamín ) – Podporuje fungovanie nervového systému, podporuje srdcovo-nervový systém.

Vitamín B2 ( Ryboflavín ) – Je dôležitý pre dobrý stav kože, očí, funkciu srdca a ďalších orgánov. Pomáha znížiť frekvenciu trvania bolestí hlavy.

Vitamín B6 ( Pyridoxín )  – Pomôže Vám doplniť energiu ovplyvňuje náladu a chuť do jedla. Ak ho nemáte, ste nervózni a podráždení. Jeho nedostatok vyvoláva tiež rastové problémy u detí.

Vitamín B3 ( Niacín ) – Podporuje funkciu tráviaceho ústrojenstva, kože a nervov. Rovnako ma nenahraditeľnú úlohu pri premene potravy na energiu.

Vitamín B5 ( kyselina listová )  – Zvyšuje chuť do jedla a stimuluje tvorbu žalúdočnej kyseliny. Je nepostrádateľná počas tehotenstva, pri raste a vývine dieťatka. Významnú úlohu zohráva aj pri prevencií upchávania ciev.

Vitamín B8 ( Inozitol )– Inozitol je vitamínom s blahodarnými účinkami, ktorý podporuje metabolizmus mastných kyselín a cholesterolu a bráni ich ukladaniu v pečeni.

Vitamín B12 ako zdroj životnej energie – Nedostatok vitamínu B12 spôsobuje úbytok karnitínu a a lekári v súčasnosti využívajú doplnky a injekcie s vitamínom B12 pri liečbe množstva ťažkostí súvisiacich s nedostatkom energie, trvalou vyčerpanosťou a únavou.

Vitamín A ( Retinol, Beta karotén ) – Má vplyv na dobrý stav kože, vlasov, nechtov prispieva k peknému opáleniu . Je veľmi dôležitý pre zdravý vývoj plodu. Je potrebný pre normálny rast a vývoj tela, obzvlášť pre zdravé kosti a zuby

Vitamín K– Pomáha predchádzať osteoporóze, zlomeninám a zlepšuje zdravie kostí. Nedostatok vitamínu K2 môže viesť k arteriálnej poruche a osteoporóze. K2 pomáha osteokalcínu a stimuluje rast zubného dentínu, ktorý tvorí značnú časť zuba.

Vápnik  ( Glukonát vápenatý ) – Je základom zubov a kostí. Je nanahraditeľný pre funkciu buniek, svalové sťahy, prenos nervových impulzov a zrážanie krvi. Ukľudňuje nervy, znižuje hladinu cholesterolu a chráni pred kardiovaskulárnymi chorobami.

Zinok  ( Glukonát zinočnatý ) Výrazne pôsobí na funkciu pohlavných orgánov a tvorbu hormónov. Spomaľuje stárnutie organizmu a podporuje činnosť mozgu.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Železo – Významnou mierou sa podieľa na tvorbe červených krviniek, podporuje činnosť pečene a odolnosť organizmu.

Magnézium ( Glukonát horečnatý ) – Pomáha udržiavať psychickú a fyzickú rovnováhu, zabraňuje svalovým kŕčom a hypertenzií.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

 

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne