Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Vedeli ste, čo všetko ovplyvňuje vzhľad a kvalitu vašich nechtov?

Záleží vám na tom, aby vaše nechty boli nielen na pohľad pekné ale aj kvalitné? Dnešný článok bude o nechtoch a všetkom čo s ním súvisí. Dozviete sa, čo všetko ovplyvňuje vzhľad a kvalitu nechtov a zistíte tiež, ako sa o ne môžete ešte lepšie postarať. Ako teda nemať lámavé, škaredé „pazúre“ a namiesto nich pôvabné a pevné nechty?

Ešte predtým, než sa pozrieme na to, ako by mal vyzerať ideálny necht, povedzme si niečo o ich zložení. Štruktúru nechtu tvoria zrohovatené bunky kože a táto časť nášho tela pozostáva až z troch vrstiev kreatínu. Najmäkšia vrstva sa pritom nachádza na spodku a najtvrdšia na povrchu. Či už ide o nechty na nohách alebo na rukách, rozoznávame tri základné časti nechtu – nechtové lôžko, nechtovú platničku a koreň nechtu. Poďme si v tom ešte urobiť trochu poriadok.

Z čoho sa skladá necht?

Z koreňa nechtu vyrastá nechtová platnička, ktorá sa postupne po nechtovom lôžku posúva cez hranicu prsta. Práve v tomto mieste sú nechty najčastejšie skracované. Svetlejší polkruhový útvar, ktorý určite všetci poznáte je zas miesto, v ktorom je necht najsilnejšie pripevnený k nechtovému lôžku. Toľko k samotnej stavbe nechtu, ako ale má vyzerať zdravý necht?

To, že sú vaše nechty zdravé a v dobrom stave zistíte nielen pohľadom ale aj na dotyk. Zdravý necht je totiž prirodzene lesklý, hladký a má mierne oblúkovitý tvar. Necht, ktorému nič nechýba má jemnú ružovú farbu a viditeľný je aj vyššie spomenutý polkruhový tvar.

Ako mať zdravé nechty?

Bohužiaľ, zdravé nechty nie sú samozrejmosťou. Najčastejšími problémami, ktoré s nechtami súvisia je ich lámavosť a prípadne aj zarastanie. Tieto problémy môžu mať rôzne príčiny, no veľmi často je to nesprávna životospráva a tiež zanedbávanie pravidelnej starostlivosti. O nechty by ste sa vždy mali starať kvalitnou manikúrovou súpravou, dôležité sú najmä ostré nožničky a kvalitný pilník.

Stav nechtov je ale tiež vo veľkej miere odrazom vašej životosprávy. Na kvalitu nechtov má vplyv miera vitamínov A, B a C, ale tiež vápnika, zinku a železa. Ak túžite po zdravých nechtoch, určite by ste mali zvýšiť príjem týchto vitamínov a látok. Pre zdravie nechtov sú dôležité ale aj bielkoviny. Toto môžete dosiahnuť nielen oživením vášho jedálnička ale aj výživovými doplnkami, ktoré sú vhodné na pravidelné užívanie.

K zdravým nechtom pomôžu aj výživové doplnky

Rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako zlepšiť nielen stav vašich nechtov je doplnok Swedish Nutra HAIR SKIN & NAILS Beautifying Nutrition, ktorý obsahuje množstvo prvkov zlepšujúcich zovňajšok. Vďaka svojmu zloženiu podporuje tento prípravok elasticitu kože, pomáha zlepšovať kvalitu a pevnosť nechtov a podporuje tiež rast vlasov. Okrem iného obsahuje zinok, kolagén a celý komplex vitamínov B, vďaka ktorým sa stane vašim spoľahlivým spoločníkom na ceste za krajším zovňajškom.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne