logo

Vedeli ste, čo všetko ovplyvňuje vzhľad a kvalitu vašich nechtov?

Záleží vám na tom, aby vaše nechty boli nielen na pohľad pekné ale aj kvalitné? Dnešný článok bude o nechtoch a všetkom čo s ním súvisí. Dozviete sa, čo všetko ovplyvňuje vzhľad a kvalitu nechtov a zistíte tiež, ako sa o ne môžete ešte lepšie postarať. Ako teda nemať lámavé, škaredé „pazúre“ a namiesto nich pôvabné a pevné nechty?

Ešte predtým, než sa pozrieme na to, ako by mal vyzerať ideálny necht, povedzme si niečo o ich zložení. Štruktúru nechtu tvoria zrohovatené bunky kože a táto časť nášho tela pozostáva až z troch vrstiev kreatínu. Najmäkšia vrstva sa pritom nachádza na spodku a najtvrdšia na povrchu. Či už ide o nechty na nohách alebo na rukách, rozoznávame tri základné časti nechtu – nechtové lôžko, nechtovú platničku a koreň nechtu. Poďme si v tom ešte urobiť trochu poriadok.

Z čoho sa skladá necht?

Z koreňa nechtu vyrastá nechtová platnička, ktorá sa postupne po nechtovom lôžku posúva cez hranicu prsta. Práve v tomto mieste sú nechty najčastejšie skracované. Svetlejší polkruhový útvar, ktorý určite všetci poznáte je zas miesto, v ktorom je necht najsilnejšie pripevnený k nechtovému lôžku. Toľko k samotnej stavbe nechtu, ako ale má vyzerať zdravý necht?

To, že sú vaše nechty zdravé a v dobrom stave zistíte nielen pohľadom ale aj na dotyk. Zdravý necht je totiž prirodzene lesklý, hladký a má mierne oblúkovitý tvar. Necht, ktorému nič nechýba má jemnú ružovú farbu a viditeľný je aj vyššie spomenutý polkruhový tvar.

Ako mať zdravé nechty?

Bohužiaľ, zdravé nechty nie sú samozrejmosťou. Najčastejšími problémami, ktoré s nechtami súvisia je ich lámavosť a prípadne aj zarastanie. Tieto problémy môžu mať rôzne príčiny, no veľmi často je to nesprávna životospráva a tiež zanedbávanie pravidelnej starostlivosti. O nechty by ste sa vždy mali starať kvalitnou manikúrovou súpravou, dôležité sú najmä ostré nožničky a kvalitný pilník.

Stav nechtov je ale tiež vo veľkej miere odrazom vašej životosprávy. Na kvalitu nechtov má vplyv miera vitamínov A, B a C, ale tiež vápnika, zinku a železa. Ak túžite po zdravých nechtoch, určite by ste mali zvýšiť príjem týchto vitamínov a látok. Pre zdravie nechtov sú dôležité ale aj bielkoviny. Toto môžete dosiahnuť nielen oživením vášho jedálnička ale aj výživovými doplnkami, ktoré sú vhodné na pravidelné užívanie.

K zdravým nechtom pomôžu aj výživové doplnky

Rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako zlepšiť nielen stav vašich nechtov je doplnok Swedish Nutra HAIR SKIN & NAILS Beautifying Nutrition, ktorý obsahuje množstvo prvkov zlepšujúcich zovňajšok. Vďaka svojmu zloženiu podporuje tento prípravok elasticitu kože, pomáha zlepšovať kvalitu a pevnosť nechtov a podporuje tiež rast vlasov. Okrem iného obsahuje zinok, kolagén a celý komplex vitamínov B, vďaka ktorým sa stane vašim spoľahlivým spoločníkom na ceste za krajším zovňajškom.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na