logo

Únava a nespavosť, čo je príčinou a aké vitamíny pomôžu?

unavený človek

Doľahne na vás často počas dňa únava, vaša výkonnosť je na bode mrazu a neviete sa rozhýbať? Neviete sa kvalitne vyspať a trápi vás nespavosť? Vieme, ktoré vitamíny vám pomôžu.

Častou príčinou nespavosti a únavy je nezdravý životný štýl, stres a pocity úzkosti. Každý deň nás zahlcuje také množstvo informácií, aké naši predkovia neprijali za celý život. Zastavme sa na chvíľku a pozrime sa na koreň problému a vitamíny, ktoré zaručene pomôžu.

Máte dostatok „paliva“? Auto vás neodvezie do cieľa, ak má prázdnu nádrž. Vo vašom živote to platí tiež. Vyvážená strava s dostatkom vitamínov je nenahraditeľná.

[ux_products style=”vertical” columns=”2″ depth=”2″ orderby=”date” image_width=”22″ text_size=”large” text_bg=”rgb(255, 255, 255)”]

Vitamíny

Vyčerpanému organizmu chýbajú vitamíny a minerály. Ráno je vhodné užiť vitamín C na zlepšenie oxidačno-redukčných procesov v organizme, vitamín E zlepší okysličenie krvi, vitamín B1 pomôže zlepšiť myšlienkové pochody a prípravok obsahujúci vápnik s horčíkom v pomere 2:1 je výborný na upokojenie, večerné užitie nahradzuje sedatívum.

Divoké sny, prebúdzanie sa a celková únava sú sprievodné znaky nedostatku horčíka. Doplňte ho vo forme vitamínového doplnku a taktiež zaraďte do svojho jedálnička banány, zemiaky, orechy a ryby.

Nedostatočná iniciatíva, melanchólia, slabšia pamäť sú príčiny chýbajúceho vitamínu B. Doplňte ho vo forme vitamínového doplnku, poriadnu dávku v sebe tiež ukrývajú pšeničné klíčky, strukoviny, orechy, droždie a celozrnné produkty.

Čo by  poradili babičky

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Medovka

Medovka ma upokojujúce účinky a čaj z nej vám navodí pokojnejší spánok. Stačí zaliať sušenú alebo čerstvú medovku vriacou vodou a vypiť najneskôr dve hodiny pred spánkom.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Mlieko s medom

Ide o starú klasiku, ktorá ľuďom často pomáha. Pred spaním si dajte pohár teplého mlieka s lyžicou medu. Pokiaľ mlieko neznášate, skúste vodu s medom.

Odvar z kozlíka

Čaj pre lepší spánok z rozdrveného kozlíka lekárskeho je ďalším tipom našich babičiek. Desať až dvanásť hodín lúhujte rozdrvený koreň kozlíka a potom odvar vypite.

Kúpeľ

Horúci kúpeľ s vašou obľúbenou vôňou vám pomôže k spánku veľmi ľahko. Skúste levanduľový olejček alebo vonnú soľ. Po kúpeli si choďte ľahnúť.

Vitálny život vám umožní venovať sa činnostiam na 100 %. Vaša spokojnosť sa odzrkadlí nielen počas dňa, ale aj kvalitou spánku. Nečakajte a siahnite po pozitívnej zmene, ktorú máte na dosah. Váš organizmus sa vám odvďačí.

[ux_products style=”vertical” columns=”2″ depth=”2″ orderby=”date” image_width=”22″ text_size=”large” text_bg=”rgb(255, 255, 255)”]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na