logo

Suché ruky a popraskaná pokožka

Za posledné mesiace ruky zaťažujeme viac ako obyčajne. Môže za to zvýšená hygiena. Niekedy až prehnaná. Neustály kontakt s vodou, mydlom a dezinfekciou zanecháva nepekné stopy. A v zime ruky trpia ešte viac. Pokožka je vysušená, začervenaná, popraskaná a to nepôsobí práve reprezentatívne. Aj vaše ruky volajú po príkladnej starostlivosti.

Čo rukám ubližuje?

Mráz, chlad, teplo, suchý vzduch, voda, agresívna kozmetika a podobne. Hovoríme o vonkajších faktoroch, ktorým ruky vystavujete denne. Sú ale aj ďalšie vplyvy o ktorých ste možno nevedeli. Zlé stravovanie a nedostatočný pitný režim prehlbujú vysušovanie pokožky a rukám uberajú na kráse.

Starajte sa o ruky zvnútra

Strava, bohatá na vitamíny a minerály prospieva zdraviu aj kráse. Obzvlášť pokožka je od týchto látok závislá. Ak chcete hladkú, pružnú a mladistvú pleť, vyhľadávajte potraviny, bohaté na vitamíny A, B, B3, C, E a stopové prvky ako selén, zinok, železo, či omega – 3 mastné kyseliny. Najhodnotnejšie zdroje nájdete na pulte medzi zeleninou a ovocím. Stravu obohaťte o orechy, semienka a ryby. Pokožka bude doslova žiariť spokojnosťou.

Používajte správne prípravky

Trh je plný prípravkov na starostlivosť o ruky. Avšak nie všetky vám budú vyhovovať.  Kozmetiku vyberajte pozorne s prihliadnutím na tip vašej pokožky. Neuspokojte sa iba s označením „krém na ruky“ ale upriamte pozornosť na zloženie a vlastnosti produktu.
Ak vaša pleť reaguje citlivo, voľte prírodné produkty bez obsahu agresívnych zložiek.
V zime ruky potrebujú ochranu a výživu. Ideálne sú napríklad prípravky s obsahom bambuckého masla alebo kozieho mlieka. Hydratácia je dôležitá počas celého roka a na tento účel sú skvelé prírodné oleje. Pokožku rúk zjemnia a vyhladia.

Rozmaznávajte ruky s výživným balzamom

Rovnako ako vy, aj ruky potrebujú po náročnom dni relax. Doprajte im intenzívnu kúru v podobe medového zábalu.

Vymiešajte med s klasickým maslom a vzniknutú masu aplikujte na ruky. Navlečte si rukavice a choďte spať. Ráno ruky umyte, ošetrite krémom a vychutnajte si zamatovo jemný dotyk.

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=””]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na