Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Suché ruky a popraskaná pokožka

Za posledné mesiace ruky zaťažujeme viac ako obyčajne. Môže za to zvýšená hygiena. Niekedy až prehnaná. Neustály kontakt s vodou, mydlom a dezinfekciou zanecháva nepekné stopy. A v zime ruky trpia ešte viac. Pokožka je vysušená, začervenaná, popraskaná a to nepôsobí práve reprezentatívne. Aj vaše ruky volajú po príkladnej starostlivosti.

Čo rukám ubližuje?

Mráz, chlad, teplo, suchý vzduch, voda, agresívna kozmetika a podobne. Hovoríme o vonkajších faktoroch, ktorým ruky vystavujete denne. Sú ale aj ďalšie vplyvy o ktorých ste možno nevedeli. Zlé stravovanie a nedostatočný pitný režim prehlbujú vysušovanie pokožky a rukám uberajú na kráse.

Starajte sa o ruky zvnútra

Strava, bohatá na vitamíny a minerály prospieva zdraviu aj kráse. Obzvlášť pokožka je od týchto látok závislá. Ak chcete hladkú, pružnú a mladistvú pleť, vyhľadávajte potraviny, bohaté na vitamíny A, B, B3, C, E a stopové prvky ako selén, zinok, železo, či omega – 3 mastné kyseliny. Najhodnotnejšie zdroje nájdete na pulte medzi zeleninou a ovocím. Stravu obohaťte o orechy, semienka a ryby. Pokožka bude doslova žiariť spokojnosťou.

Používajte správne prípravky

Trh je plný prípravkov na starostlivosť o ruky. Avšak nie všetky vám budú vyhovovať.  Kozmetiku vyberajte pozorne s prihliadnutím na tip vašej pokožky. Neuspokojte sa iba s označením „krém na ruky“ ale upriamte pozornosť na zloženie a vlastnosti produktu.
Ak vaša pleť reaguje citlivo, voľte prírodné produkty bez obsahu agresívnych zložiek.
V zime ruky potrebujú ochranu a výživu. Ideálne sú napríklad prípravky s obsahom bambuckého masla alebo kozieho mlieka. Hydratácia je dôležitá počas celého roka a na tento účel sú skvelé prírodné oleje. Pokožku rúk zjemnia a vyhladia.

Rozmaznávajte ruky s výživným balzamom

Rovnako ako vy, aj ruky potrebujú po náročnom dni relax. Doprajte im intenzívnu kúru v podobe medového zábalu.

Vymiešajte med s klasickým maslom a vzniknutú masu aplikujte na ruky. Navlečte si rukavice a choďte spať. Ráno ruky umyte, ošetrite krémom a vychutnajte si zamatovo jemný dotyk.

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=””]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne