logo

Starostlivosť a udržanie zdravých a sviežich vlasov.

Ruku na srdce. Kto v dnešnej dobe nechce mať krásne, zdravé a žiarivé vlasy? Nehovoríme samozrejme len o ženách, je čoraz viac mužov, ktorí sa o svoje vlasy radi a dôkladne starajú. Je to prirodzené a pochopiteľné. Veď sa predsa jedná o našu tzv. korunu krásny.

Vzhľadom na to, že bežný človek má na hlave okolo 300 tisíc vlasov, je starostlivosť o vlasy náročnou a hlavne komplexnou záležitosťou. Na ich stav a zdravie vplýva množstvo faktorov, či už ide o výživu, okolité pôsobenie, celkové zdravie organizmu alebo vlasová hygiena a strihanie vlasov.

Každý jeden z nás, by mal najradšej každý deň vlasy ako od kaderníčky alebo barbera. No a keďže nie pre každého to možné je, existuje niekoľko tipov, ako zlepšiť starostlivosť o vlasy a zabezpečiť tak, aby vlasy vyzerali jasné, zdravé a vyživené.

Zdravé vlasy by mali mať prirodzenú farbu, mali by rásť rovnomerne a priemerne 1 cm za mesiac a ich vypadávania by nemalo prekročiť cca 200 vlasov za deň. Realita však závisí aj od veku, ročného obdobia a dokonca aj dedičnej predispozície.

Mnoho ľudí však má s vlasmi problémy a ich stav ďaleko od zdravého ideálu. Kým ide iba o dočasné a krátkodobé problémy, napríklad zhoršenie hustoty či zdravého vzhľadu vplyvom počasia ročného obdobia, nemusí ísť o vážnu poruchu.

Príčiny vzniku problémov so zdravím vlasov

Narušenie zdravia vlasov alebo zhoršenie ich stavu môže mať viacero príčin. Niektoré sú ovplyvniteľné za pár dní, v prípade iných je potrebné naopak dlhodobejšie pôsobenie, nakoľko sa jedná aj o súvis s inými orgánovými sústavami.

Ak chceme zabrániť vzniku týchto problémov, mali by sme brať do úvahy rôzne faktory:

 • Nesprávna starostlivosť o vlasy – nadmerné používanie farieb, nesprávne zvolený šampón, zlá kefa na česanie alebo nadmerné používanie kulmy či fénovanie
 • Zlá životospráva a životný štýl – Fajčenie, alkohol a nedostatok vitamínov a minerálov v strave zhoršujú aj ich rast a spôsobujú vypadávanie
 • Ochorenia organizmu – poruchy imunitného systému, problémy s hormonálnou hladinou, ochorenia štítnej žľazy
 • Iné faktory – dedičnosť, genetická predispozícia, stres, prepracovanosť či ročné obdobie

Ako zlepšiť zdravie našich vlasov

V súvislosti s vyššie spomínanými príčinami a faktormi je možné ovplyvniť stav a zdravie vlasov aj viacerými jednoduchými zmenami alebo režimovými opatreniami. Tie sa môžu týkať tak životosprávy, ako aj starostlivosti o vlasy.

 

 1. Po umytí si navlhčite vlasy octom. Už po prvom použití budú lesklejšie.
 2. Neumývajte ich príliš často. Časté umývanie zmýva ochranný maz, ktorý vlasy vyživuje.
 3. Vlasy češte tesne pred spaním. Budú sa cez noc menej zamotávať a lámať.
 4. Ak sa dá, vyhnite sa sušeniu vlasov fénom. Ten ich zbytočne vysušuje a strácajú kvalitu.
 5. Nečešte ich, keď sú mokré. To vlasy oslabuje a ľahšie sa potom lámu. Pri umývaní použite kondicionér a rozčešte ich, až keď sú suché.
 6. Relaxujte! Nič neničí vlasy viac ako stres. Ak ste v strese, je úplne jedno, ako sa o ne staráte.
 7. Na noc si upleťte voľný vrkoč. Ráno budete mať krásne vlny a vlasy sa počas spánku nebudú zamotávať.
 8. Ak máte poškodené konce, mali by ste si ich dávať podstrihnúť každých osem týždňov.
 9. Majte pestrý jedálniček. Tak, ako jedlo ovplyvňuje naše telo, tak ovplyvňuje aj vlasy a nechty. Čím zdravšie sa stravujete, tým zdravšie vaše telo vyzerá.
 10. Užívajte správne množstvo vitamínov, ktoré telo potrebuje a vyhľadáva.

K správnej starostlivosti o Vaše vlasy Vám vieme pomôcť aj my vo Swedish Nutra našimi výživovými doplnkami. Produkt Swedish Nutra HAIR SKIN & NAILS Beautifying Nutrition udrží zdravú pokožku a zabráni vypadávaniu vlasov. Je vyrobený na prírodnej báze a neobsahuje žiadne chemikálie.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na