Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Spoznajte zásadný prínos vitamínu A pri opaľovaní pokožky

Slnko a vysoké teploty vzduchu priam lákajú k vode. Spolu s letom sa neodmysliteľne spája aj opaľovanie. Pre pokožku však priame vystavenie letnému slnku predstavuje obrovskú záťaž. Aby z príjemného ležania na slnkom zaliatej pláži nebol napokon bolestivý zážitok, je potrebné myslieť na spôsoby, ako pokožke pomôcť a uľaviť.

Časté vystavovanie sa slnečnému žiareniu môže mať pre pokožku doslova fatálne následky. Mnoho ľudí si to neuvedomuje a aj spálenie na dovolenke považujú skôr za akúsi „bežnú súčasť“. Na priamom slnečnom žiarení však naša pokožka dostáva poriadne zabrať. A aj keď sa to nemusí prejaviť práve začervenaním, pokožka trpí a jej odpoveďou budú časom vrásky, poruchy pigmentácie či niektoré zo závažnejších kožných ochorení.

opalovanie

Ako vám pomôže vitamín A pri opaľovaní?

Ako pokožke pomôcť keď ste sa už rozhodli pekne sa opáliť? Jednu z odpovedí ponúka aj vitamín A, ktorý má na celkový stav pokožky zásadný význam. Najdôležitejšou úlohou vitamínu A je obnovovanie tkaniva a spevňovanie pokožky. Práve vitamín A sa často spomína v súvislosti s bojom proti akné, keďže reguluje aj tvorbu mazu a je preukázané, že pomáha predchádzať tvorbe akné. Vráťme sa však k opaľovaniu, aj pri ňom má totiž vitamín A zásadný význam.

vitaminy-opalovanie

 

Vitamín A sa dá prijímať viacerými spôsobmi, je súčasťou mrkvy, papriky, špenátu a brokolice. Nájdete ho tiež v rôznych kozmetických produktoch, či multivitamínových výživových doplnkoch. Ak ste už v minulosti počuli o betakaroténe, tak vedzte, že aj ten s vitamínom A spája zásadná súvislosť. Betakarotén je súčasťou skupiny karotenoidov a pri opaľovaní je zvlášť obľúbený. Pomáha totiž efektívne ochrániť pokožku pred vplyvmi UV žiarenia a pokožke zároveň dodáva krajšie sfarbenie.

zensky-multivitamin

 

Ako ale súvisí s vitamínom A? Pri dostatočnom príjme betakaroténu sa totiž v tele premieňa práve na vitamín A, kde už blahodarne pôsobí na pevnosť pokožky a jej kvalitu. Pred opaľovaním a počas neho by ste teda určite na vitamín A nemali zabúdať, pokožka sa vám za to poďakuje. V dostatočnej dávke ho nájdete aj v našom multivitamínovom prípravku, ktorý je vytvorený špeciálne pre ženy.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne