logo

Spoznajte zásadný prínos vitamínu A pri opaľovaní pokožky

Slnko a vysoké teploty vzduchu priam lákajú k vode. Spolu s letom sa neodmysliteľne spája aj opaľovanie. Pre pokožku však priame vystavenie letnému slnku predstavuje obrovskú záťaž. Aby z príjemného ležania na slnkom zaliatej pláži nebol napokon bolestivý zážitok, je potrebné myslieť na spôsoby, ako pokožke pomôcť a uľaviť.

Časté vystavovanie sa slnečnému žiareniu môže mať pre pokožku doslova fatálne následky. Mnoho ľudí si to neuvedomuje a aj spálenie na dovolenke považujú skôr za akúsi „bežnú súčasť“. Na priamom slnečnom žiarení však naša pokožka dostáva poriadne zabrať. A aj keď sa to nemusí prejaviť práve začervenaním, pokožka trpí a jej odpoveďou budú časom vrásky, poruchy pigmentácie či niektoré zo závažnejších kožných ochorení.

opalovanie

Ako vám pomôže vitamín A pri opaľovaní?

Ako pokožke pomôcť keď ste sa už rozhodli pekne sa opáliť? Jednu z odpovedí ponúka aj vitamín A, ktorý má na celkový stav pokožky zásadný význam. Najdôležitejšou úlohou vitamínu A je obnovovanie tkaniva a spevňovanie pokožky. Práve vitamín A sa často spomína v súvislosti s bojom proti akné, keďže reguluje aj tvorbu mazu a je preukázané, že pomáha predchádzať tvorbe akné. Vráťme sa však k opaľovaniu, aj pri ňom má totiž vitamín A zásadný význam.

vitaminy-opalovanie

 

Vitamín A sa dá prijímať viacerými spôsobmi, je súčasťou mrkvy, papriky, špenátu a brokolice. Nájdete ho tiež v rôznych kozmetických produktoch, či multivitamínových výživových doplnkoch. Ak ste už v minulosti počuli o betakaroténe, tak vedzte, že aj ten s vitamínom A spája zásadná súvislosť. Betakarotén je súčasťou skupiny karotenoidov a pri opaľovaní je zvlášť obľúbený. Pomáha totiž efektívne ochrániť pokožku pred vplyvmi UV žiarenia a pokožke zároveň dodáva krajšie sfarbenie.

zensky-multivitamin

 

Ako ale súvisí s vitamínom A? Pri dostatočnom príjme betakaroténu sa totiž v tele premieňa práve na vitamín A, kde už blahodarne pôsobí na pevnosť pokožky a jej kvalitu. Pred opaľovaním a počas neho by ste teda určite na vitamín A nemali zabúdať, pokožka sa vám za to poďakuje. V dostatočnej dávke ho nájdete aj v našom multivitamínovom prípravku, ktorý je vytvorený špeciálne pre ženy.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na