logo

Prepadla vás jarná únava? Takto s ňou môžete zabojovať!

Vytúžená jar je tu a namiesto radosti z prebúdzajúcej sa prírody a príjemného počasia sa u vás dostavili pocity únavy a smútku. Nebojte sa, nie ste v tom sami. Jarná únava a niektoré z jej prejavov trápia až takmer tri štvrtiny populácie. Zistite, ako môžete s jarnou únavou účinne bojovať.

Hoci sa na jarné počasie väčšina ľudí po zime veľmi teší, samotný prechod do jarného obdobia je často sprevádzaný rôznymi nepríjemnými stavmi. Prejavujú sa spravidla pocitmi vyčerpania, oslabením organizmu a celkovo zhoršenou náladou. Vyskytnúť sa môžu aj niekoľko dní po sebe a pomôcť vám nemusí ani poriadny odpočinok.

Príčiny jarnej únavy vznikajú už počas samotnej zimy. Menej pohybu, kratší slnečný svit a menší prísun vitamínov sú základnými predpokladmi na to, aby si na vás jarná únava so svojimi prejavmi počkala. Existujú však účinné spôsoby, ako sa môžete jarnej únave úplne vyhnúť, prípadne celkom eliminovať jej príznaky.

Úprava jedálnička a pitný režim

Zmene ročného obdobia by ste mali prispôsobiť aj svoj jedálniček. Skúste si dopriať niekoľko dní bez mäsa a naopak pridať potraviny bohaté na vitamíny. Počas zimy totiž často dáme našej tráviacej sústave poriadne zabrať a tak si na jar zaslúži trochu odpočinku. Viac zdravých potravín vo vašom jedálničku bude najmä v jarnom období veľmi vítaným obohatením.

Pri boji s jarnou únavou nezabúdajte ani na pitný režim. Jeho dodržiavanie vášmu organizmu pomáha efektívnejšie fungovať a zároveň sa rýchlejšie zbavovať škodlivých látok.

Viac pohybu

Práve na jar sa oplatí popracovať na svojej kondičke. Aj keď je určite ťažké prekonať, určite to skúste a uvidíte, že sa vám prinavráti stratená energia a dobrá nálady. Pri športových aktivitách sa serotonín, ktorý je nazývaný aj hormónom šťastia. Nebojte sa teda poriadne rozhýbať svoje telo.

Zvýšte prísun vitamínov

Po zime musí naše telo výrazne uberať z vitamínových zásob. Vo zvýšenej miere zároveň pracuje aj náš imunitný systém. Práve jemu by sme v tomto prechodnom období mali pomôcť čo najviac. Ako sme už spomenuli, vhodné je do jedálnička zaradiť potraviny bohaté na vitamín C, teda rôzne ovocie a zeleninu. Ak však chcete komplexne podporiť váš organizmus, je dobré siahnuť po výživových doplnkoch.

Jedným z veľmi vhodných prípravkov, ktorý je určený pre ženy je Swedish Nutra WOMAN MULTIVITAMIN Daily Supplement, ktorý obsahuje celý komplex vitamínov a minerálov. Má veľmi príjemnú chuť a obsahuje všetko to, čo je na posilnenie organizmu v prechodnom období dôležité. Obsahuje až 72 rôznych stopových prvkov, 22 rôznych aminokyselín a extrakty z goji, spiruliny, zeleného čaju a ďalších.

V ponuke multivitamínových doplnkov navyše nájdete aj ideálne prípravky pre vaše deti a partnera. S bojom proti jarnej únave tak môžete pomôcť celej svojej rodine.


Swedish Nutra WOMAN MULTIVITAMIN Daily Supplement 500 ml s komplexom vitamínov a minerálov
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na