Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Prepadla vás jarná únava? Takto s ňou môžete zabojovať!

Vytúžená jar je tu a namiesto radosti z prebúdzajúcej sa prírody a príjemného počasia sa u vás dostavili pocity únavy a smútku. Nebojte sa, nie ste v tom sami. Jarná únava a niektoré z jej prejavov trápia až takmer tri štvrtiny populácie. Zistite, ako môžete s jarnou únavou účinne bojovať.

Hoci sa na jarné počasie väčšina ľudí po zime veľmi teší, samotný prechod do jarného obdobia je často sprevádzaný rôznymi nepríjemnými stavmi. Prejavujú sa spravidla pocitmi vyčerpania, oslabením organizmu a celkovo zhoršenou náladou. Vyskytnúť sa môžu aj niekoľko dní po sebe a pomôcť vám nemusí ani poriadny odpočinok.

Príčiny jarnej únavy vznikajú už počas samotnej zimy. Menej pohybu, kratší slnečný svit a menší prísun vitamínov sú základnými predpokladmi na to, aby si na vás jarná únava so svojimi prejavmi počkala. Existujú však účinné spôsoby, ako sa môžete jarnej únave úplne vyhnúť, prípadne celkom eliminovať jej príznaky.

Úprava jedálnička a pitný režim

Zmene ročného obdobia by ste mali prispôsobiť aj svoj jedálniček. Skúste si dopriať niekoľko dní bez mäsa a naopak pridať potraviny bohaté na vitamíny. Počas zimy totiž často dáme našej tráviacej sústave poriadne zabrať a tak si na jar zaslúži trochu odpočinku. Viac zdravých potravín vo vašom jedálničku bude najmä v jarnom období veľmi vítaným obohatením.

Pri boji s jarnou únavou nezabúdajte ani na pitný režim. Jeho dodržiavanie vášmu organizmu pomáha efektívnejšie fungovať a zároveň sa rýchlejšie zbavovať škodlivých látok.

Viac pohybu

Práve na jar sa oplatí popracovať na svojej kondičke. Aj keď je určite ťažké prekonať, určite to skúste a uvidíte, že sa vám prinavráti stratená energia a dobrá nálady. Pri športových aktivitách sa serotonín, ktorý je nazývaný aj hormónom šťastia. Nebojte sa teda poriadne rozhýbať svoje telo.

Zvýšte prísun vitamínov

Po zime musí naše telo výrazne uberať z vitamínových zásob. Vo zvýšenej miere zároveň pracuje aj náš imunitný systém. Práve jemu by sme v tomto prechodnom období mali pomôcť čo najviac. Ako sme už spomenuli, vhodné je do jedálnička zaradiť potraviny bohaté na vitamín C, teda rôzne ovocie a zeleninu. Ak však chcete komplexne podporiť váš organizmus, je dobré siahnuť po výživových doplnkoch.

Jedným z veľmi vhodných prípravkov, ktorý je určený pre ženy je Swedish Nutra WOMAN MULTIVITAMIN Daily Supplement, ktorý obsahuje celý komplex vitamínov a minerálov. Má veľmi príjemnú chuť a obsahuje všetko to, čo je na posilnenie organizmu v prechodnom období dôležité. Obsahuje až 72 rôznych stopových prvkov, 22 rôznych aminokyselín a extrakty z goji, spiruliny, zeleného čaju a ďalších.

V ponuke multivitamínových doplnkov navyše nájdete aj ideálne prípravky pre vaše deti a partnera. S bojom proti jarnej únave tak môžete pomôcť celej svojej rodine.


Swedish Nutra WOMAN MULTIVITAMIN Daily Supplement 500 ml s komplexom vitamínov a minerálov
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne