Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Poznáte tieto tipy na zlepšenie pohyblivosti kĺbov?

Mať zdravé kĺby aj vo vyššom veku je doslova na nezaplatenie. Pripravili sme pre vás praktické tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť a udržať si ideálnu pohyblivosť kĺbov. Osvojiť si ich môžete už dnes a zabezpečiť si tak pohyb bez bolestí a obmedzení.

Čo je pohyblivosť kĺbov?

Pohyblivosť kĺbov je vyjadrením toho, do akej miery je telo schopné vykonať určitý pohyb bez bolestí a obmedzení. Samozrejme, nie všetky kĺby v našom tele majú rovnakú mieru pohyblivosti. Tá závisí totiž nielen od našej kondície a schopní aj od lokalizácie kĺbu. Prečo sa oplatí zamerať sa na dosiahnutie optimálnej pohyblivosti kĺbov?

Dosiahnutím optimálnej pohyblivosti kĺbov si zabezpečíte nielen pohodlný pohyb, lepšiu športovú výkonnosť ale znižuje sa aj riziko zranenia či poškodenia kĺbu. Na pohyblivosti kĺbov sa oplatí popracovať v každom veku, spomaľuje totiž degeneratívne zmeny v kĺboch, ku ktorým dochádza so zvyšujúcim sa vekom.

Čo všetko vplýva na ohybnosť kĺbov?

Pohyblivosť kĺbov ovplyvňuje množstvo faktorov, medzi iným sú to telesné predispozície, stavba samotného kĺbu, pohlavie, fyzické aktivity a veľmi dôležitým faktorom je aj vek. Práve s narastajúcim vekom dochádza postupne k zhoršovaniu pohyblivosti kĺbov. Zázračne sa síce omladnúť nedá, existujú však viaceré spôsoby, akými môžete svojim kĺbom pomôcť. Ide to pohybom, aj doplnkami výživy.

Strečing

Veľmi veľký vplyv na pohyblivosť kĺbov má práve strečing, ktorý by mal byť súčasťou prakticky každej pohybovej aktivity. Pomocou statického strečingu je možné dosiahnuť nielen lepšiu pohyblivosť kĺbov ale aj pripraviť svaly na pohybové aktivity. Najpopulárnejší je tzv. statický strečing, pri ktorom je ale potrebné dodržať základné zásady. Medzi tie patrí správne dýchanie, sústredenie sa a tiež správna poloha tela.

Pohybové aktivity

Počuli ste už, že príliš časté cvičenie môže vašim kĺbom skôr ublížiť? Ak je cvičenie navrhnuté a vykonávané správne, nemusíte sa ničoho obávať. Skúste sa preto poradiť s odborníkom. Pravidelný pohyb naopak stavu kĺbov veľmi pomáha.

Správna výživa

Napokon, na stav kĺbov má v nemalej miere vplyv aj výživa. Pomôcť si môžete aj výživovým doplnkom Swedish Nutra kĺbová výživa, ktorý obsahuje všetko, čo je potrebné pre správnu funkciu kĺbov. Medzi viacerými zložkami tohto doplnku nájdete aj kolagén, ktorý je nevyhnutný pre zachovanie zdravých kĺbov. Zabezpečte si aj vy pohyb bez bolestí.

Swedish nutra kĺbová výživa
Swedish nutra kĺbová výživa

 

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne