logo

Poznáte tieto tipy na zlepšenie pohyblivosti kĺbov?

Mať zdravé kĺby aj vo vyššom veku je doslova na nezaplatenie. Pripravili sme pre vás praktické tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť a udržať si ideálnu pohyblivosť kĺbov. Osvojiť si ich môžete už dnes a zabezpečiť si tak pohyb bez bolestí a obmedzení.

Čo je pohyblivosť kĺbov?

Pohyblivosť kĺbov je vyjadrením toho, do akej miery je telo schopné vykonať určitý pohyb bez bolestí a obmedzení. Samozrejme, nie všetky kĺby v našom tele majú rovnakú mieru pohyblivosti. Tá závisí totiž nielen od našej kondície a schopní aj od lokalizácie kĺbu. Prečo sa oplatí zamerať sa na dosiahnutie optimálnej pohyblivosti kĺbov?

Dosiahnutím optimálnej pohyblivosti kĺbov si zabezpečíte nielen pohodlný pohyb, lepšiu športovú výkonnosť ale znižuje sa aj riziko zranenia či poškodenia kĺbu. Na pohyblivosti kĺbov sa oplatí popracovať v každom veku, spomaľuje totiž degeneratívne zmeny v kĺboch, ku ktorým dochádza so zvyšujúcim sa vekom.

Čo všetko vplýva na ohybnosť kĺbov?

Pohyblivosť kĺbov ovplyvňuje množstvo faktorov, medzi iným sú to telesné predispozície, stavba samotného kĺbu, pohlavie, fyzické aktivity a veľmi dôležitým faktorom je aj vek. Práve s narastajúcim vekom dochádza postupne k zhoršovaniu pohyblivosti kĺbov. Zázračne sa síce omladnúť nedá, existujú však viaceré spôsoby, akými môžete svojim kĺbom pomôcť. Ide to pohybom, aj doplnkami výživy.

Strečing

Veľmi veľký vplyv na pohyblivosť kĺbov má práve strečing, ktorý by mal byť súčasťou prakticky každej pohybovej aktivity. Pomocou statického strečingu je možné dosiahnuť nielen lepšiu pohyblivosť kĺbov ale aj pripraviť svaly na pohybové aktivity. Najpopulárnejší je tzv. statický strečing, pri ktorom je ale potrebné dodržať základné zásady. Medzi tie patrí správne dýchanie, sústredenie sa a tiež správna poloha tela.

Pohybové aktivity

Počuli ste už, že príliš časté cvičenie môže vašim kĺbom skôr ublížiť? Ak je cvičenie navrhnuté a vykonávané správne, nemusíte sa ničoho obávať. Skúste sa preto poradiť s odborníkom. Pravidelný pohyb naopak stavu kĺbov veľmi pomáha.

Správna výživa

Napokon, na stav kĺbov má v nemalej miere vplyv aj výživa. Pomôcť si môžete aj výživovým doplnkom Swedish Nutra kĺbová výživa, ktorý obsahuje všetko, čo je potrebné pre správnu funkciu kĺbov. Medzi viacerými zložkami tohto doplnku nájdete aj kolagén, ktorý je nevyhnutný pre zachovanie zdravých kĺbov. Zabezpečte si aj vy pohyb bez bolestí.

Swedish nutra kĺbová výživa
Swedish nutra kĺbová výživa

 

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na