Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Každý chce udržiavať svoje telo v skvelej kondícii. Či už rozprávame o psychickej, mentálnej alebo fyzickej stránke. Je to veľmi dôležitý faktor na zdravý vývoj človeka. V dnešnej dobe existuje mnoho spôsobov ako naše telo udržiavať vo forme. Jednak je to množstvo cvičení na mentálny a fyzický rozvoj, alebo rôzne výživové doplnky formou tabletiek, práškov či sirupov. Jedným z týchto výživových doplnkov je aj kolagén.

Ak ste o kolagéne doposiaľ nepočuli, čítajte ďalej.

Ak ste o kolagéne už počuli, čítajte taktiež a možno sa dozviete sa informácie, ktoré ste nevedeli.

Čo vlastne kolagén je?

Kolagén je najzastúpenejším stavebným proteínom nášho tela, predstavuje 30% všetkých bielkovín v tele a 70% bielkovín kože.

Je to v podstate spájacie tkanivo pre skoro všetky štruktúry v tele. Od vlasov, cez svaly, až po kosti, či dokonca hlavné orgány, ako srdce, pečeň alebo pľúca.

Naše telo kolagén síce prirodzene produkuje, ale s narastajúcim vekom a priemernou životosprávou sa jeho produkcia postupne znižuje, preto je potrebné postupne kolagén v našom tele dopĺňať v pravidelných dávkach. A dbať na jeho potrebné množstvo v  tele.

Načo naše telo kolagén potrebuje?

Všetky zdravotné ťažkosti alebo bolesti prichádzajú z jedného jednoduchého dôvodu. Nášmu telu niečo chýba. Vo väčšine prípadov sú to práve chýbajúce výživové látky.

Pokiaľ vás bolia kolená, máte problémy s kĺbmi alebo ťažkosti s hojením zlomenín, je pravdepodobné, že vášmu telu chýba práve kolagén – najdôležitejšia stavebná bielkovina tela.

Ako správne kolagén dopĺňať?

Možností na doplnenie potrebného množstva kolagénu je hneď niekoľko.

Získavanie kolagénu formou vhodnej stravy:

  • Zdravé tuky – ryby – najmä losos a tuniak, orechy, avokádo
  • Vitamín C – pomáha kolagénu vstrebať sa do tela
  • Zelenina – špenát, brokolica, zelená paprika, fazuľky
  • Vývar z kostí a kože – huspenina

Získavanie kolagénu pomocou výživových doplnkov:

Užívanie výživových doplnkov je veľmi dobrým a účinným spôsobom doplnenia potrebného množstva kolagénu do tela.

Jeho pravidelné užívanie si môžete zaobstarať  aj výživovými doplnkami Swedish Nutra . Tieto výživové doplnky obsahujú potrebný rybí tuk, ktorý podporuje funkciu mozgu, srdca a obehového systému.

Užívaním kolagénu v tekutej forme, dodáte svojmu telu potrebné množstvo na jeho zdravý vývoj. Sirupová forma kolagénu sa do tela lepšie a rýchlejšie vstrebáva.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne