Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Nespáľte si pokožku prvým letným slnkom: kľúčom k úspechu je dôkladná príprava

Hodnoty na teplomeroch stúpajú každým dňom k vyšším a vyšším číslam. Po nepríjemnej zime a celkom upršanej jari tu máme prvé letné dni s modrou oblohou a teplotami nad 30°. Hoci to môže byť neodolateľné, nemali by sme pokožku hneď vystaviť intenzívnemu opaľovaniu. Spôsobiť by jej to mohlo poriadny šok. Pripravili sme pre vás ale niekoľko praktických tipov, ako svoju pokožku na letné obdobie pripraviť.

Dôležitá je regenerácia a dôkladná hydratácia

Vaša pokožka dostala počas zimy a chladnej jari celkom zabrať. Výčiny počasia, prekonávanie teplotných rozdielov medzi vonkajškom a vnútrajškom či nedostatok slnečného žiarenia prispieva k tomu, že vaša pokožka môže byť zoslabnutá a poblednutá. Predtým, ako si naplno začnete užívať horúce letné dni odporúčame, aspoň raz týždenne podstúpiť kvalitný peeling, ktorý vašu pokožku perfektne rozjasní.

Vašej pokožke by ste zároveň mali dopriať dôkladnú hydratáciu, ktorú dosiahnete niektorým z kvalitných pleťových krémov. Pleťový krém ale určite neodkladajte ani počas leta, slnečné lúče totiž pokožku tiež vysušujú.

Nepodceňte opaľovací krém

Práve v tomto období vaša pokožka nie je zvyknutá na takú dávku slnečného žiarenia a preto sa aj najrýchlejšie spáli. Začiatkom leta teda určite nepodceňte výber toho správneho opaľovacieho krému a pokojne na aplikujte viac krému než obyčajne.

Dôležitá je aj príprava zvnútra

Zásadu, že počas opaľovania treba prijímať dostatok tekutín určite už poznáte. Príprava pred opaľovaním toho však môže zahŕňať ešte oveľa viac. Nemyslíme tým iba konzumáciu beta-karoténu, ktorý pred opaľovaním patrí doslova medzi evergreeny. Pri regenerácii a príprave pokožky na náročnú letnú sezónu pomôžu aj výživové doplnky.

Veľkou pomocou môže byť aj kolagénový výživový doplnok Swedish Nutra COLLAGEN 10 000 PURE PEPTIDE, ktorý priaznivo pôsobí nielen na pokožku ale aj šľachy a kĺby. Tento doplnok podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu v tele a okrem toho obsahuje aj množstvo vitamínov a minerálov. V jednej dávke získate dostatok vitamínov B5 a B6, a tiež vitamínu C. Lepší stav vašej pokožky pomôže udržiavať aj kyselina hyalurónová.

Kolagénový prípravok Swedish Nutra COLLAGEN 10 000 PURE PEPTIDE si určite obľúbite, pretože je to najľahšia a zároveň najdostupnejšia cesta k zdravej a krásnej pokožke.

Kolagénový výživový doplnok pre krásnu a zdravú pleť
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne