logo

Nedokážete sa koncentrovať?

Udržať si pozornosť na úlohe, ktorú máte v práci alebo škole splniť, je mimoriadne dôležitá schopnosť. Bohužiaľ, dnešný svet je plný faktorov, ktoré vášmu sústredeniu veľmi škodia – či už sú to mobily, veľký nátlak v práci alebo zlé správy z médií. Čo teda môžete urobiť pre to, aby ste sa dokázali lepšie koncentrovať na prácu?

Odložte mobil

Určite sa vám už stalo, že ste chceli mobil použiť na niečo užitočné, ale o pol hodinu vám došlo že ste iba scrollovali na Instagrame alebo Facebooku. Smartfóny sa tvária ako výborní pomocníci, ale v skutočnosti iba oslabujú vašu schopnosť sústrediť sa. Ak mobil k práci nepotrebujete, stíšte si zvonenie a odložte ho na miesto, kde bude mimo dohľadu. V prípade, že v mobile máte aplikácie potrebné k práci, stiahnite si niektorú z aplikácií, ktoré pomáhajú so sústredením. Stíšia vám upozornenia a pustia vás iba do programov, ktoré označíte za povolené.

Doprajte si kvalitný spánok

Veľmi dôležitý, ale aj tak často prehliadaný krok na ceste k bezproblémovej koncentrácii – spánok. Niekedy jednoducho potrebujete pracovať dlhšie do noci, alebo si chcete pozrieť film. Vtedy je v poriadku ubrať si pár hodín zo spánku. Avšak určite nie je zdravé takto fungovať dlhodobo. Mali by ste sa snažiť spať okolo 8 hodín každú noc. Prospeje vám to po mentálnej, ale aj fyzickej stránke.

Používajte to-do zoznamy

Ak sa neviete koncentrovať na jednu úlohu, je možné že sa stále snažíte robiť viacero vecí naraz. Tu si treba uvedomiť, že aj mozog má svoje limity. Ak po ňom budete chcieť, aby rozmýšľal nad tromi úlohami, nedokončí ani jednu dobre. Práve v tomto môže pomôcť to-do zoznam, v ktorom si k jednotlivým povinnostiam priradíte stupeň priority. Budete presne vedieť, na čom máte kedy pracovať. Vďaka dobrej organizácii ušetríte čas a tiež sa zbavíte stresov.

Hýbte sa

Nájdite si aspoň 30 minút denne na pohyb. Ideálne je cvičenie v posilňovni alebo váš obľúbený šport. Ak ale tieto možnosti nemáte, stačí aj obyčajná chôdza. Namiesto MHD alebo auta choďte do práce peši. Hlavné je, aby ste nepresedeli celý deň, čo je dnes pomerne jednoduché. Autom do práce, pol dňa za počítačom, autom domov a celý večer na gauči. Ak sa v tomto spoznávate, je načase niečo zmeniť.

Pre lepšie sústredenie toho môžete urobiť oveľa viac, než sa zmestí do jedného článku. Avšak dôležité je niekde začať. Tieto 4 tipy sú výborné v tom, že ich môžete začať využívať hneď zajtra, tak neváhajte.

 

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=”Vyskúšajte naše produkty!”]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na