Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Môžem užívať kolagén po pôrode?

7 výhod kolagénu pre mamičky po pôrode

Možno ste už z rôznych zdrojov počuli, že kolagén je pre mamičky po pôrode veľmi prospešný. Už len fakt, že zo všetkých bielkovín máte v tele najviac práve kolagénu, svedčí o možnej potrebe jeho dopĺňania. Nachádza sa okrem iného v spojivových tkanivách, koži a kostiach, ktorým dodáva pevnosť a pružnosť. Prečo je ale dôležitý hlavne pre mamičky po pôrode?

1.      Pomáha s regeneráciou tkanív

Pri pôrode si vaše telo prejde obrovskou námahou. Panvové dno, brušné svalstvo a maternica po splnení tak náročnej úlohy potrebujú pomoc s regeneráciou. Ak im dodáte dostatok kolagénu, budú sa môcť lepšie a rýchlejšie zahojiť.

2.      Pomáha so spánkom

Kvalita vášho spánku sa pravdepodobne zhorší pred, ale aj po pôrode. Všetci vieme, že spánok je pre organizmus veľmi dôležitý a v období okolo pôrodu to platí dvojnásobne. Rôzne výskumy dokázali, že kolagén sa môže podieľať na zlepšení kvality spánku a odstránení návalov únavy v priebehu dňa.

3.      Podporuje funkciu štítnej žľazy

Štítna žľaza pomocou hormónov reguluje obrovské množstvo procesov v organizme. Tehotenstvo, pôrod a následná starostlivosť o dieťa sa v tele matky postarajú o veľké hormonálne zmeny a preto je dôležité myslieť aj na stav štítnej žľazy. Kolagén jej poskytne všetky potrebné aminokyseliny, aby mohla tvoriť a spracovávať všetky dôležité hormóny.

4.      Podporuje metabolizmus

Nie len že kolagén podporuje zdravý metabolizmus, ale je preňho priam kriticky dôležitý. Aminokyseliny v kolagéne sa postarajú o správnu reguláciu hladiny cukru v krvi aj rôznych iných procesov v organizme.

5.      Pomáha pri regenerácii čreva

Dieťa v brušnej dutine dá výrazne zabrať aj črevu. Podľa niektorých odhadov sa môže až 70% funkcie nášho imunitného systému pripisovať práve črevám. Dodajte mu kolagén pre rýchlejšiu regeneráciu a zároveň zvýšenú obranyschopnosť.

6.      Rieši bolesti kĺbov

Len máloktorá mamička prežila tehotenstvo a pôrod bez bolestí kĺbov. Keďže je kolagén veľmi dôležitý pre správnu funkciu chrupaviek a rôznych tkanív v kĺboch, jeho dopĺňanie vám určite s týmto problémom pomôže.

7.      Prospeje koži a pomôže so striami

Neexistuje článok o kolagéne, v ktorom by sa nespomenuli jeho pozitívne účinky na kožu. Keďže je kolagén zodpovedný za jej pružnosť, určite je dobré ho začať jesť ešte počas tehotenstva. Budete mať väčšiu šancu, že sa vyhnete striám a okrem toho vás môže ochrániť pred vráskami a starnutím pleti.

Nechať v sebe narásť malého človeka a následne ho porodiť je pre matku veľká záťaž. Preto je potrebné jej čo najviac celý proces a následnú regeneráciu uľahčiť. Ak chcete kolagén z prirodzeného zdroja, kĺby, kosti a tkanivá zvierat budú vašimi priateľmi. Asi najlepšie riešenie je jesť domáce vývary, napríklad z celého kuraťa. Ak chcete tento zdroj nahradiť, v lekárni zaručene nájdete výživový doplnok s vysokým obsahom kolagénu.

[ux_custom_products cat=”kolagen” products=”” columns=”4″ title=”Odporúčané kolagény pre mamičky”]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne