Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Masky na tvár sú v veľmi obľúbenou a dostupnou časťou kozmetiky. Pravdepodobne ste sa s nimi stretli u profesionálnej kozmetičky, ale pokojne si ich môžete kúpiť v drogérií a použiť ich doma. Prinášajú rôzne pozitívne efekty, ako napríklad čistenie, hydratáciu a vyživenie pleti. Pri ich výbere by ste si ale mali dať pozor na najčastejšie chyby a použitie má tiež určité pravidlá.

Podľa čoho vyberať?

Princíp masky spočíva v tom, že má veľmi koncentrované zloženie a vďaka tomu dokáže poskytnúť žiadaný efekt v krátkom čase. Ak ale zvolíte nesprávnu masku, práve vysoká koncentrácia aktívnych látok môže spôsobiť problémy. Z toho dôvodu je potrebné, aby ste pred výberom masky správne určili typ svojej pleti. Tým si zabezpečíte, že maska neurobí viac škody ako úžitku.

Čo od masky očakávate?

Podľa toho, aká je vaša pleť, sa bude líšiť očakávaný účinok masky. Ak je vaša pleť suchá a chcete ju hydratovať, asi nebudete v obchode hľadať masku na suchú pleť, ktorá by vašu tvár ešte viac vysušila. Naopak v prípade mastnejšej pleti je logické, že budete chcieť aby produkt vašu tvár očistil. Výber konkrétneho produktu teda závisí hlavne od problému, ktorý sa chystáte riešiť.

Ako masku používať

Základom je vyhradiť si na použitie masky nejaký čas. Veľakrát sa stáva, že masku chcete len narýchlo použiť ráno pred odchodom do práce. Použitie masky by pre vás ale malo znamenať čas na relax. Venujte si pol hodinu, kedy svoju pleť na nanesenie masky správne pripravíte, necháte ju dostatočne dlho pôsobiť a potom ju v pokoji z tváre odstránite. Tento postup bude prospešný jednak pre pleť, ale aj pre vašu psychiku.

Samotná aplikácia masky má určité pravidlá, ktorých by ste sa mali držať ak chcete využiť plný potenciál produktu. Všetky potrebné inštrukcie určite nájdete na balení vašej masky. Vo všeobecnosti ale platí, že na množstve nešetrite – dostatočne hrubú vrstvu rozotrite na tvár, krk a pokojne aj dekolt. Vyhnite sa len citlivým miestam okolo očí a úst. Potom nechajte masku pôsobiť tak dlho, ako vám výrobca odporúča.

Na záver si ešte prečítajte jeden tip. Ak chcete, aby vaša maska pôsobila čo najlepšie, po nanesení si tvár prekryte uterákom namočeným do teplej vody. Vlhkosť a vyššia teplota pomôžu otvoriť póry na tvári a látky z masky sa budú vstrebávať oveľa efektívnejšie. Okrem toho je to príjemný pocit, takže si celý proces oveľa viac užijete.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne