logo

Kolagénové produkty a ich význam pri cvičení

V súvislosti s kolagénom sa často spomína, že pomáha spomaľovať prejavy starnutia. To však ani zďaleka nie je jeho jedinou funkciou. Mať v tele dostatok kolagénu má totiž zásadný význam pre každého, kto športuje a vyznáva aktívny životný štýl. Pre všetkých, ktorí milujú pohyb sú určené špeciálne kolagénové doplnky.

Kolagén je bielkovina, ktorá sa vyskytuje v každom ľudskom tele. Vplyvom veku ale aj životného štýlu však schopnosť tvorby kolagénu v ľudskom tele klesá. Nedostatok kolagénu môže najmä športovcom a vyznávačom aktívneho životného štýlu celkom skomplikovať život a preto by si ho mali dopĺňať kolagénovými doplnkami.

Kolagén je pri cvičení a športovaní potrebné dopĺňať

Prečo je pri pohybových aktivitách kolagén taký dôležitý? Táto bielkovina je základným stavebným kameňom spojivových tkanív pohybového aparátu. Kolagén sa nachádza v šľachách, chrupavkách, kostiach a dokonca aj ďasnách. Nižšie hladiny kolagénu sa pritom nemusia prejaviť hneď. Po čase sa ale začnú prejavovať bolesti kĺbov a zriedkavý nie je ani výskyt rôznych typicky „športových zranení“.

Prvým varovným príznakom pri nedostatku kolagénu sú spravidla bolesti kĺbov pri pohybe. Nedostatočne vyživované chrupavky strácajú svoju elasticitu a pevnosť. Chrupavka v takomto stave sa zároveň rýchlejšie opotrebováva a dôsledky môžu byť už pri ľuďoch v strednom veku veľmi nepríjemné. Na druhej strane, ak sa v ľudskom tele nachádza dostatok kolagénu, chrupavky a ostatné tkanivá sú omnoho odolnejšie.

Swedish-nutra kĺbová výživa

Pohybové aktivity sú pre zdravie človeka mimoriadne prospešné. Či už je reč o športovaní alebo o cvičení vo fitnes centre, všetko je pre naše telo lepšie ako pasivita skombinovaná so sedavým zamestnaním. Naše telo je však na zvýšenú fyzickú aktivitu vhodné dobre pripraviť a ideálnym spôsobom sú práve kolagénové výživové doplnky. Svoje o tom vedia aj profesionálni športovci, ktorým tieto prípravky vo výbave rozhodne nechýbajú. Pre športovcov a návštevníkov fitnes centier sú ideálnou voľbou produkty Swedish-nutra kĺbová výživa, prípadne športový balíček Mega Sport na prírodnej báze. Tieto prípravky podporujú zdravú výživu kĺbov, dopĺňajú hladinu kolagénu a výrazne pomáhajú pri regenerácii po športových výkonoch. Navyše, oba tieto produkty majú veľmi príjemnú príchuť.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na