Doprava zdarma pri nákupe nad 50€

Kolagénové produkty a ich význam pri cvičení

V súvislosti s kolagénom sa často spomína, že pomáha spomaľovať prejavy starnutia. To však ani zďaleka nie je jeho jedinou funkciou. Mať v tele dostatok kolagénu má totiž zásadný význam pre každého, kto športuje a vyznáva aktívny životný štýl. Pre všetkých, ktorí milujú pohyb sú určené špeciálne kolagénové doplnky.

Kolagén je bielkovina, ktorá sa vyskytuje v každom ľudskom tele. Vplyvom veku ale aj životného štýlu však schopnosť tvorby kolagénu v ľudskom tele klesá. Nedostatok kolagénu môže najmä športovcom a vyznávačom aktívneho životného štýlu celkom skomplikovať život a preto by si ho mali dopĺňať kolagénovými doplnkami.

Kolagén je pri cvičení a športovaní potrebné dopĺňať

Prečo je pri pohybových aktivitách kolagén taký dôležitý? Táto bielkovina je základným stavebným kameňom spojivových tkanív pohybového aparátu. Kolagén sa nachádza v šľachách, chrupavkách, kostiach a dokonca aj ďasnách. Nižšie hladiny kolagénu sa pritom nemusia prejaviť hneď. Po čase sa ale začnú prejavovať bolesti kĺbov a zriedkavý nie je ani výskyt rôznych typicky „športových zranení“.

Prvým varovným príznakom pri nedostatku kolagénu sú spravidla bolesti kĺbov pri pohybe. Nedostatočne vyživované chrupavky strácajú svoju elasticitu a pevnosť. Chrupavka v takomto stave sa zároveň rýchlejšie opotrebováva a dôsledky môžu byť už pri ľuďoch v strednom veku veľmi nepríjemné. Na druhej strane, ak sa v ľudskom tele nachádza dostatok kolagénu, chrupavky a ostatné tkanivá sú omnoho odolnejšie.

Swedish-nutra kĺbová výživa

Pohybové aktivity sú pre zdravie človeka mimoriadne prospešné. Či už je reč o športovaní alebo o cvičení vo fitnes centre, všetko je pre naše telo lepšie ako pasivita skombinovaná so sedavým zamestnaním. Naše telo je však na zvýšenú fyzickú aktivitu vhodné dobre pripraviť a ideálnym spôsobom sú práve kolagénové výživové doplnky. Svoje o tom vedia aj profesionálni športovci, ktorým tieto prípravky vo výbave rozhodne nechýbajú. Pre športovcov a návštevníkov fitnes centier sú ideálnou voľbou produkty Swedish-nutra kĺbová výživa, prípadne športový balíček Mega Sport na prírodnej báze. Tieto prípravky podporujú zdravú výživu kĺbov, dopĺňajú hladinu kolagénu a výrazne pomáhajú pri regenerácii po športových výkonoch. Navyše, oba tieto produkty majú veľmi príjemnú príchuť.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne

Organic Care Vám prináša výživové doplnky vo forme sirupov. V našej ponuke nájdete vitamíny a kolagény pre rôzne potreby. Nakopnite svoje telo tým správnym doplnkom!

Kontakt

Fakturačné údaje

Copyright © 2023 Organic Care. Všetky práva vyhradené. Vytvoril: Dávid Karabin