logo

Kolagén a chudnutie: ako vám môže kolagén pomôcť pri chudnutí?

Kolagén je pre množstvo procesov prebiehajúcich v ľudskom tele veľmi dôležitý. Od jeho zásob závisí stav našej pokožky, nechtov, vlasov ale aj kĺbov. Vedeli ste však, že kolagén vám dokáže pomôcť aj pri chudnutí?

Pri chudnutí zohráva svoju dôležitú úlohu aj kolagén

Postupným starnutím ľudského tela dochádza k znižovaniu schopnosti tvorby kolagénu v tele. Po určitom čase sa znížená hladina kolagénu prejavuje najmä stavom pokožky, vlasov a nechtov. Pridať sa však môžu aj bolesti kĺbov a ďalšie zdravotné problémy spájané predovšetkým so starnutím organizmu. Kolagénové výživové doplnky sú preto ideálne pre každého, kto sa chce udržať vo forme.

Na dopĺňanie kolagénu by nemali myslieť len vášniví športovci a tí, čo sa boja prejavov starnutia, ale aj všetci, ktorí sa snažia chudnúť. Práve chudnutie je dlhodobo veľmi atraktívnou témou, veď kto by nechcel zhodiť pár kilogramov a vyzerať lepšie? Pri diéte a cvičení by ste ale rozhodne nemali zabúdať na dopĺňanie kolagénu. Prečítajte si, ako vám kolagén pomôže pri chudnutí.

kolagen chudnutie

Kolagén pomôže metabolizmu, pokožke aj pri zmene stravovania

Pri snahe schudnúť mnohí z nás revidujú svoj jedálniček. Pri redukčnej diéte sa na zoznam „povolených jedál“ nedostane viacero veľmi cenných zdrojov kolagénu. Vynecháme cukríky, rôzne druhy mäsa alebo aj takú tlačenku. Všetko sú to pritom jedlá, ktoré naše telo využíva ako zdroj kolagénu. Práve preto je vhodné pri chudnutí myslieť na dopĺňanie kolagénu.

Zvýšením príjmu kolagénu pomôžete naštartovať váš metabolizmus. Zároveň sa môžete spoľahnúť na podporu posilňovania svalových vláken, keďže kolagén je jednou z ich stavebných látok. Po pravidelnom cvičení a užívaní kolagénu sa vám bude dariť efektívnejšie spaľovať kalórie.

Ak sa vám už podarilo schudnúť, možno vás výsledky po vizuálnej stránke veľmi neuspokojili. Dôvodom je nedostatočná elasticita pokožky. Už v úvode sme spomínali, že práve zásoby kolagénu majú na stav našej pokožky mimoriadny vplyv. Kým v prípade násťročných sa koža ľahko prispôsobí, vo vyššom veko to tak už nemusí byť.

Aby bolo vaše snaženie pri cvičení vidno a prinieslo želaný efekt, je dôležité pomôcť aj pokožke, a to práve kolagénovým prípravkom. Ten okrem samotného kolagénu obsahuje aj komplex vitamínov, ktoré napomáhajú jeho správnemu vstrebávaniu.

Collagen 5000-min

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na