logo

Ginko biloba a jej účinky na organizmus

Ginko biloba a jej účinky na organizmus

Ginko dvojlaločné, po latinsky známe ako ginko biloba, je liečivá rastlina, ktorej účinky boli ľuďom známe už pred viac ako 3000 rokmi. Vedci ho istý čas považovali za vyhynutý druh, ale v 17. storočí sa v Japonsku objavili stromy pochádzajúce zo semien z čínskych budhistických kláštorov. Odvtedy sa začali stromy ginka pestovať práve na účely výroby výživových doplnkov, ktoré zdraviu človeka prospievajú viac, než by ste si mysleli.

Od krvného obehu až po pamäť

Ginko je z hľadiska zdravia naozaj všestrannou rastlinou. Využívajú sa jeho listy aj plody, ktoré obsahujú veľa antioxidantov. Tie napomáhajú udržiavaniu krvného obehu v dobrom stave, správnej funkcii nervového systému, ginko tiež podporuje pamäť a zlepšuje obranyschopnosť organizmu. Okrem toho má aj silné antialergické a protizápalové účinky. Vypísaním všetkých chorôb a zdravotných komplikácií, pri ktorých ginko pomáha, by sa tento článok niekoľkonásobne natiahol.

Výborné pre seniorov

Vzhľadom na veľa blahodarných účinkov na organizmus je ginko dobré užívať už od nižšieho veku. Avšak po dosiahnutí 50 rokov ho mnohí lekári jednoznačne odporúčajú. Okrem vyššie spomínaných efektov na fyzické zdravie človeka, má ginko biloba veľmi pozitívny vplyv aj na psychiku. Starším ľuďom prispeje k celkovej spokojnosti, vďaka čomu si budú môcť život užívať naplno aj na dôchodku.

Spôsoby užívania

Nikde nie je predpísaný správny spôsob užívania ginka biloba. Je na vás, či si vyberiete výživový doplnok vo forme tabliet, tinktúru, alebo čaje zo sušených listov. Každému vyhovuje niečo iné a organizmus pocíti pozitívne účinky v každom prípade. Ak si nie ste istí, neváhajte a opýtajte sa svojho lekára – ten vám určite dá nejaký dobrý tip na užívanie ginka.

Dôležité je na záver dodať to, že ginko môže vo výnimočných prípadoch reagovať s určitými liekmi. Ak teda nejaké lieky užívate, kontaktujte svojho lekára. Avšak v prípade, že si zatiaľ užívate život bez liekov, môžete pokojne vyskúšať niektorú z foriem ginka biloba, aby sa pozitívne účinky dostavili čo najskôr.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na