logo

Čo môžete už teraz urobiť pre to, aby vás netrápila bolesť kĺbov?

Premýšľali ste niekedy nad tým, v akom stave vôbec sú vaše kĺby? Kým totiž nebolia iba málokto im venuje pozornosť. So zvyšujúcim sa vekom sa však kĺby začínajú pripomínať a to je neklamný signál, že treba začať niečo robiť.

Postihnutie kĺbov je v dnešnej populácii mimoriadne rozšírené a zďaleka sa netýka iba ľudí tesne pred dôchodkom. Stále častejšie sa s problémom bolestivých kĺbov stretávajú už čerství tridsiatnici. Po päťdesiatke je ľudí trpiacich na bolesti kĺbov ešte viac. Odhaduje sa dokonca, že problémy s kĺbmi postihujú takmer každého druhého človeka po dovŕšení 50 rokov. Ak sa už kĺby ozvú prudkou a dlhotrvajúcou bolesťou, na riešenie už môže byť neskoro. Je však niečo, čo môžete začať robiť už teraz a vašim kĺbom výrazne pomôcť.

Základom je pravidelný pohyb

Bez ohľadu na vek, pohyb a pravidelné cvičenie má na stav kĺbov veľmi priaznivý vplyv. Choďte si zabehať, zaplávať, nájdite si čas na pravidelné prechádzky. Samozrejme, aj cvičiť treba vedieť. Športové aktivity dokážu kĺby poriadne zaťažiť, preto sa im oddávajte s rozumom.

Správne cvičenie posilňuje celé telo, stimuluje krvný obeh a pomáha udržiavať telesnú hmotnosť v bezpečnom rozmedzí. Vhodné je striedať ľahkú aeróbnu činnosť s rozumne nastaveným silovým tréningom.

Nadváha vaše kĺby poriadne zaťažuje

Zbaviť sa prebytočných kilogramov nemá iba estetický efekt. Vášmu telu sa poriadne uľaví. Snažte sa držať hmotnosť vášho tela v rozumných medziach. Ľudia s nadváhou majú omnoho častejšie problémy nielen s kĺbmi ale aj s celým pohybovým aparátom.

Nezabúdajte na pestrú stravu a doplnky výživy

Po 25 rokoch veku klesá schopnosť nášho tela vytvárať si zásoby kolagénu a tie sú pre stav kĺbov priam kľúčové. Aby ste si zásoby kolagénu a ďalších prospešných látok pre stav kĺbov pravidelne dopĺňali, je dôležité upraviť si jedálniček. Na stav kĺbov v pozitívnej miere vplýva vápnik, fosfor ale aj celý rad vitamínov. Ak vaša strava dostatočne pestrá, vaše kĺby sa vám za to určite poďakujú.

Nie všetky látky je však ľahké v dostatočnom množstve prijať práve zo stravy. Efektívnym riešením je pravidelné užívanie výživových doplnkov obsahujúcich všetky látky, ktoré sú pre kĺby prospešné. Výživový doplnok Swedish-nutra Joint Support je ako stvorený pre všetkých ľudí vyznávajúcich aktívny životný štýl a ľudí vo vyššom veku, ktorí potrebujú posilniť kĺby. Funguje doslova ako kĺbová výživa a obsahuje špeciálnu formulu, ktorá vyživuje kĺby a kĺbové tkanivá. Pozostáva z glukozamínu, chondroitínu, kolagénu a zdroj organickej síry.

Swedish-nutra Joint Support je odpoveďou na to, ako si užívať život bez bolesti kĺbov a ako si zabezpečiť pohybovú schopnosť aj vo vyššom veku.

Swedish-nutra kĺbová výživa
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na