Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Čo je osteoartritída ako jej môžete účinne predísť?

Už samotný výraz osteoartritída môže vzbudzovať strach, no pred jej rizikami by sme určite nemali zatvárať oči. Nechceme vás ale strašiť, naopak, pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa osteoartritíde alebo aspoň zmierniť jej príznaky. Pozreli sme sa na to, čo je to osteoartritída, ako vzniká a tiež, aké sú preventívne opatrenia pred jej vznikom.

Čo je osteoartritída a ako sa prejavuje?  

Osteoartritída postihuje stále viac ľudí, a to dokonca v rôznych vekových skupinách. Ide o degeneratívne ochorenie kĺbov, ktoré je jedným z mnohých druhov artritíd. Práve osteoartritída je jedným z najrozšírenejších druhov ochorenia kĺbov a to je jeden z dôvodov, prečo sa tomuto ochoreniu rozhodli povenovať trochu bližšie.

Ako už samotné zadefinovanie tohto ochorenia napovedá, dochádza pri ňom k degenerácii kĺbov, ktoré postupne strácajú schopnosť bezproblémového fungovania a v dochádza v rámci neho k nezvratným zmenám. Toto ochorenie sa pritom môže vyvíjať najprv celkom nenápadne.

Vekom ako aj zvýšenou pohybovou aktivitou dochádza k opotrebovaniu chrupaviek, čím sa znižuje ich ochranná funkcia. Toto ochorenie spôsobuje, že dochádza k zmene tvaru kostí pod chrupavkami, pričom na týchto miestach začnú vznikať kostné výrastky. V tejto fáze už chorobu prakticky nemáte šancu prehliadnuť, keďže sa prejavuje zvýšenou citlivosťou kĺbu a v horších prípadoch silnými bolesťami.

Intenzita bolesti pri osteoartritíde môže byť rôzna, často je udávajú zvýšená bolestivosť po vyššej fyzickej námahe, večer a tiež pri zmenách počasia. V ďalších štádiách už osteoartritída obmedzuje pohyblivosť kĺbu a často je vyžadovaný chirurgický zákrok. Voči artritíde sa ale dá robiť niečo aj omnoho skôr. Stačí len trochu pomôcť svojmu telu.

Ako sa vyhnúť osteoartritíde?

Ak sa pozrieme na rizikové faktory, je hneď zrejmé, čomu sa treba vyhnúť, resp. na čom sa oplatí popracovať. Najväčšími rizikovými faktormi, ktoré sa podieľajú na vzniku osteoartritídy je vek a genetická predispozícia, s ktorými žiaľ veľa nespravíme. Hneď ich však nasleduje dlhoročné preťažovanie kĺbov, nadváha a nesprávne pohybové aktivity.

Jedným zo spôsobov, ako môžete pomôcť svojim kĺbom, je siahnutie po špeciálnej kĺbovej výžive. Tú je možné odporučiť nielen vášnivým športovcom, ale aj ľudom vo vyššom veku, prípadne každému, kto patrí do rizikovej skupiny ľudí náchylných na toto ochorenie. Ideálnou odpoveďou na problémy s kĺbmi je ich posilnenie nielen pomocou pestrejšieho jedálnička ale aj doplnkov výživy.

O výživu a ochranu vašich kĺbov sa spoľahlivo postará Swedish Nutra Joint Support Collagen, ktorý obsahuje špeciálnu formulu pomáhajúcu predchádzať osteoartritíde resp. pomáhajúcu zmierňovať jej príznaky. Tento prípravok sa ako kĺbová výživa dokáže účinne postarať o regeneráciu chrupaviek, kĺbových spojov a väzív a tiež obnoviť pohybovú schopnosť kĺbov.

Swedish Nutra JOINT SUPPORT COLLAGEN (Kĺbová výživa) 500 ml
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne