logo
listy

5 byliniek pre vaše zdravie

„Nech vaše pokrmy sú aj vašimi liekmi.“ Slávny citát pochádzajúci z úst Hippokrata. Bylinky, nielenže chutia skvelo, ale majú aj mnoho liečivých účinkov. Možno ste o tom nevedeli, no možno práve vo vašej kuchyni sa nachádzajú tie najlepšie bylinky práve teraz.

[ux_products style=”vertical” columns=”2″ depth=”2″ orderby=”date” image_width=”22″ text_size=”large” text_bg=”rgb(255, 255, 255)”]

Odporúčané: Syndróm dráždivého čreva – Prečo vás váš žalúdok nenávidi?

1. Zázvor

Nachádza sa v mnohých Ázijských a Indických receptoch. Zázvor naturálne pomáha pri nevoľnostiach, nedostatku chuti do jedla a bolestiach. Koreň zázvoru možno nájsť v rôznych podobách ako napríklad v oleji, džúse, korenina, prášok alebo čistý koreň. Kombinácia zázvoru v čaji s kúskom citrónu a medu je to najlepšie čo môžete svojmu telu pri chorobách poskytnúť.

2. Mäta

Okrem pridania skvelej chuti v jedle, mäta ma mnoho účinkov pri chudnutí, problémy s trávením, napomáha pri depresiách a bolestiach hlavy. Poznáme zhruba 20 druhov mäty ako napríklad Mäta prieporná, Mäta citrónová, Mäta dlholistá atď. Z mäty sa dá pripraviť čaj alebo ju môžte pridať do šalátov.

3. Pestrec mariánsky

Ľudia používajú túto bylinu už odjakživa. V dávnom Grécku opísali liečive účinky tejto bylinky ako detoxikuje organizmus a napomáha tak vašej pečeni. Táto bylina zbavuje nášho tela toxínov ktoré spôsobujú rakovinu, vysoký cholesterol, cukrovku a poškodzujú našu pokožku. Pre čo najlepší účinok užite vo forme doplnku vyživí ráno pred jedlom na lačný žalúdok.

4. Kurkuma

Viac ako tisíc rokov ľudia užívajú kurkumu ako prísadu do jedla no aj pri rôznych ťažkostiach. Výskumy potvrdzujú, že kurkuma je prospešná pre zdravie a jej užívaním predchádzate srdcovo cievnym chorobám, rakovine, Alzheimerovej chorobe a mnohým ťažkostiam zažívacieho traktu. Kurkuma napomáha telu stráviť tuky a skľudnuje pohyby v črevách. Takisto pomáha pri akné, psoriáze a iných chorobách pokožky.

5. Cesnak

Egypťania, Gréci, Číňania a iné kultúry používali cesnak na liečbu rôznych chorôb. Cesnak posilňuje imunitný systém a je veľmi efektívny pri prekonaní nádchy. Štúdie preukázali, že dokáže skrátiť dobu trvania nádchy až o 70%. Takisto napomáha pri znížení krvného tlaku čo znamená, že predídete rôznym kardiovaskulárnym chorobám. Cesnak je možné použiť mnoho spôsobmi. Čistý sa hodí do rôznych dresingov no je možné ho variť a ochucovať ním jedlá. 

[ux_products style=”vertical” columns=”2″ depth=”2″ orderby=”date” image_width=”22″ text_size=”large” text_bg=”rgb(255, 255, 255)”]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na