Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

5 byliniek pre vaše zdravie

„Nech vaše pokrmy sú aj vašimi liekmi.“ Slávny citát pochádzajúci z úst Hippokrata. Bylinky, nielenže chutia skvelo, ale majú aj mnoho liečivých účinkov. Možno ste o tom nevedeli, no možno práve vo vašej kuchyni sa nachádzajú tie najlepšie bylinky práve teraz.

[ux_products style=”vertical” columns=”2″ depth=”2″ orderby=”date” image_width=”22″ text_size=”large” text_bg=”rgb(255, 255, 255)”]

Odporúčané: Syndróm dráždivého čreva – Prečo vás váš žalúdok nenávidi?

1. Zázvor

Nachádza sa v mnohých Ázijských a Indických receptoch. Zázvor naturálne pomáha pri nevoľnostiach, nedostatku chuti do jedla a bolestiach. Koreň zázvoru možno nájsť v rôznych podobách ako napríklad v oleji, džúse, korenina, prášok alebo čistý koreň. Kombinácia zázvoru v čaji s kúskom citrónu a medu je to najlepšie čo môžete svojmu telu pri chorobách poskytnúť.

2. Mäta

Okrem pridania skvelej chuti v jedle, mäta ma mnoho účinkov pri chudnutí, problémy s trávením, napomáha pri depresiách a bolestiach hlavy. Poznáme zhruba 20 druhov mäty ako napríklad Mäta prieporná, Mäta citrónová, Mäta dlholistá atď. Z mäty sa dá pripraviť čaj alebo ju môžte pridať do šalátov.

3. Pestrec mariánsky

Ľudia používajú túto bylinu už odjakživa. V dávnom Grécku opísali liečive účinky tejto bylinky ako detoxikuje organizmus a napomáha tak vašej pečeni. Táto bylina zbavuje nášho tela toxínov ktoré spôsobujú rakovinu, vysoký cholesterol, cukrovku a poškodzujú našu pokožku. Pre čo najlepší účinok užite vo forme doplnku vyživí ráno pred jedlom na lačný žalúdok.

4. Kurkuma

Viac ako tisíc rokov ľudia užívajú kurkumu ako prísadu do jedla no aj pri rôznych ťažkostiach. Výskumy potvrdzujú, že kurkuma je prospešná pre zdravie a jej užívaním predchádzate srdcovo cievnym chorobám, rakovine, Alzheimerovej chorobe a mnohým ťažkostiam zažívacieho traktu. Kurkuma napomáha telu stráviť tuky a skľudnuje pohyby v črevách. Takisto pomáha pri akné, psoriáze a iných chorobách pokožky.

5. Cesnak

Egypťania, Gréci, Číňania a iné kultúry používali cesnak na liečbu rôznych chorôb. Cesnak posilňuje imunitný systém a je veľmi efektívny pri prekonaní nádchy. Štúdie preukázali, že dokáže skrátiť dobu trvania nádchy až o 70%. Takisto napomáha pri znížení krvného tlaku čo znamená, že predídete rôznym kardiovaskulárnym chorobám. Cesnak je možné použiť mnoho spôsobmi. Čistý sa hodí do rôznych dresingov no je možné ho variť a ochucovať ním jedlá. 

[ux_products style=”vertical” columns=”2″ depth=”2″ orderby=”date” image_width=”22″ text_size=”large” text_bg=”rgb(255, 255, 255)”]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne