Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako uľaviť pokožke počas letných mesiacov?

Letné mesiace sú obdobím, kedy mnohí z nás vyrážajú na pláž k vode naplno si užívať slnečné lúče. Obyčajné leňošenie na pláži ale aj dobrodružstvo na horách dá vašej pokožke poriadne zabrať. Viete, ako sa o ňu starať v letných mesiacoch a ako jej môžete výrazne pomôcť? Pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, ako si aj v lete udržať krásnu pleť.

Leto je už tu a spolu s ním aj obdobie krátkych sukní, plaviek a tiež opaľovania. Vašej pokožke ale opaľovanie dá poriadne zabrať. Aj počas leta si pokožka zaslúži vašu pozornosť, najmä ak sa chystáte vyraziť k moru alebo na hory. Do vašej výbavy si určite pribaľte niekoľko praktických doplnkov od hydratačného krému až po opaľovací krém a výživové doplnky. Ako sa ale o pokožku správne starať?

Zistite, aký máte fototyp pokožky

Mieru starostlivosti o vašu pokožku by ste mali prispôsobiť fototypu. Odstupňované sú od typu 1 až po typ 6, pričom prvý typ je najcitlivejší – ide o mimoriadne svetlú a citlivú pleť, ktorá sa na slnku rýchlo spáli. Naopak, šiesty fototyp je veľmi tmavá pleť, ktorá sa takmer nikdy nespáli ani po dlhom pobyte na slnku.

Čím svetlejšiu pokožku máte, tým si vyžaduje väčšiu starostlivosť a netýka sa to iba používania opaľovacieho krému. Po opaľovaní určite použite hydratačný krém, akékoľvek spálenie pokožky čo najrýchlejšie riešte a spálenú pokožku opätovne nevystavujte slnku.

Základom je dostatočná hydratácia

Zdá sa vám, že sa stav vašej pokožky zhoršil sotva ste sa dostali k moru? Dôvodom môže byť nedostatočná hydratácia. Tá sa prejavuje začervenaním, stratou lesku, prípadne tvorbou drobných šupiniek. Dehydratácia pritom môže postihnúť každý typ pokožky. Pre zdravú a krásnu pleť je viac ako v iných obdobiach roka potrebná dostatočná hydratácia. Tú si zabezpečíte hydratačnými krémami alebo pleťovými mliekami. Netreba však zabúdať ani na dostatočný prísun tekutín. Nezabúdajte, že počas a po opaľovaní je mimoriadne dôležité piť dostatok vody.

Pleti počas leta pomôžu aj výživové doplnky

Aby ste si leto užili so zdravou a krásnou pokožkou, siahnuť môžete aj po výživových doplnkoch. Ideálnou voľbou nielen počas letných mesiacov bude Swedish-nutra Collagen 10 000 PURE PEPTIDE,  ktorý stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu v tele. Okrem toho obsahuje aj vitamín C, vitamíny B5 a B6, a tiež kyselinu hyalurónovú, ktorá udržiava zdravú pokožku, zlepšuje bunkový cyklus a prispieva k efektívnejšej hydratácii. Vyskúšajte si prínosné vlastnosti tohto doplnku na vlastnej koži, počas letných mesiacov bude pre ňu výraznou pomocou.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne