Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako uľaviť pokožke po opaľovaní? Pomôžu tieto 3 zásady

Rozhodli ste sa stráviť toto leto aspoň nejaký čas na pláži sladkým ničnerobením a opaľovaním? Hoci vy si oddýchnete, opaľovanie je pre pokožku poriadna záťaž. Po príchode z pláže a aj zo samotnej dovolenky si preto vaša pokožka zaslúži zvýšenú pozornosť.

Opaľovanie predstavuje pre pokožku veľkú záťaž. Záleží samozrejme od fototypu vašej pokožky, intenzity UV žiarenia aj dĺžky opaľovania. V každom prípade by ste však mali myslieť na niekoľko jednoduchých zásad, vďaka ktorým vašej pokožke uľahčíte regeneráciu po opaľovaní. Pomôže vám pri tom aj celý komplex vitamínov. Výsledkom bude pevná pokožka bez poškodenia. Zároveň minimalizujete riziko vzniku niektorých kožných ochorení.

opalovanie

  • Pite dostatok vody

Pre letné obdobie veľmi častá rada, no treba si uvedomiť, že slnečné lúče dokážu pokožku poriadne vysušiť. Na príjem dostatočného množstva tekutín by ste nemali myslieť len na pláži ale aj bezprostredne po opaľovaní. Vaša pokožka sa tak ľahšie rehydratuje. Dostatočný príjem tekutín vám zároveň pomôže eliminovať únavu, ktorá sa dostavuje spravidla po dlhšom pobyte na slnku.

  • Použite prípravok po opaľovaní a nezabudnite ani na peeling

Prípravky po opaľovaní určite poznáte, odporúčame vybrať taký prostriedok po opaľovaní, ktorý zabezpečí rehydratáciu a upokojenie opálenej pokožky. Raz či dvakrát týždenne vyskúšajte aj peeling, ktorý vašej koži pomôže zbaviť sa odumretých buniek. Vďaka peelingu dokonca môžete vaše opálenie ešte o trošku zvýrazniť.

  • Nezabudnite na prísun vitamínov

Opaľovanie je zvýšenou záťažou nielen pre samotnú pokožku ale aj ostatné časti vášho tela. S tým súvisí aj zvýšená spotreba vitamínov a minerálov. V období opaľovania, prípadne po ňom, je veľmi dôležité zvýšiť príjem vitamínov. Či už ide o vitamín A, vitamín C, vitamín E alebo betakarotén, počas dovolenky a v období po nej by ste ich mali v dostatočnej miere dopĺňať. Nielenže zlepšia efekt vášho opálenia ale postarajú sa o to, že vaša pokožka prejde potrebnou regeneráciou.

 

zensky-multivitamin

Swedish Nutra WOMAN MULTIVITAMIN Daily Supplement 500ml

 

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne