logo

Ako uľaviť pokožke po opaľovaní? Pomôžu tieto 3 zásady

Rozhodli ste sa stráviť toto leto aspoň nejaký čas na pláži sladkým ničnerobením a opaľovaním? Hoci vy si oddýchnete, opaľovanie je pre pokožku poriadna záťaž. Po príchode z pláže a aj zo samotnej dovolenky si preto vaša pokožka zaslúži zvýšenú pozornosť.

Opaľovanie predstavuje pre pokožku veľkú záťaž. Záleží samozrejme od fototypu vašej pokožky, intenzity UV žiarenia aj dĺžky opaľovania. V každom prípade by ste však mali myslieť na niekoľko jednoduchých zásad, vďaka ktorým vašej pokožke uľahčíte regeneráciu po opaľovaní. Pomôže vám pri tom aj celý komplex vitamínov. Výsledkom bude pevná pokožka bez poškodenia. Zároveň minimalizujete riziko vzniku niektorých kožných ochorení.

opalovanie

  • Pite dostatok vody

Pre letné obdobie veľmi častá rada, no treba si uvedomiť, že slnečné lúče dokážu pokožku poriadne vysušiť. Na príjem dostatočného množstva tekutín by ste nemali myslieť len na pláži ale aj bezprostredne po opaľovaní. Vaša pokožka sa tak ľahšie rehydratuje. Dostatočný príjem tekutín vám zároveň pomôže eliminovať únavu, ktorá sa dostavuje spravidla po dlhšom pobyte na slnku.

  • Použite prípravok po opaľovaní a nezabudnite ani na peeling

Prípravky po opaľovaní určite poznáte, odporúčame vybrať taký prostriedok po opaľovaní, ktorý zabezpečí rehydratáciu a upokojenie opálenej pokožky. Raz či dvakrát týždenne vyskúšajte aj peeling, ktorý vašej koži pomôže zbaviť sa odumretých buniek. Vďaka peelingu dokonca môžete vaše opálenie ešte o trošku zvýrazniť.

  • Nezabudnite na prísun vitamínov

Opaľovanie je zvýšenou záťažou nielen pre samotnú pokožku ale aj ostatné časti vášho tela. S tým súvisí aj zvýšená spotreba vitamínov a minerálov. V období opaľovania, prípadne po ňom, je veľmi dôležité zvýšiť príjem vitamínov. Či už ide o vitamín A, vitamín C, vitamín E alebo betakarotén, počas dovolenky a v období po nej by ste ich mali v dostatočnej miere dopĺňať. Nielenže zlepšia efekt vášho opálenia ale postarajú sa o to, že vaša pokožka prejde potrebnou regeneráciou.

 

zensky-multivitamin

Swedish Nutra WOMAN MULTIVITAMIN Daily Supplement 500ml

 

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na