Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako správne používať kyselinu hyaluronovú

Kyselina hyaluronová je dobre známy pojem vo svete kozmetiky a estetickej medicíny. Zatiaľ, čo donedávna bola zázračná látka tajnou zbraňou zrelých dám, narastá na popularite aj medzi mladšími ročníkmi. Takzvaný elixír mladosti nefunguje iba na vrásky. Účinok na pleť je oveľa komplexnejší. Spoznajte účinky kyseliny hyaluronovej a vykročte na cestu za krásou.

Čo je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je látka, ktorej schopnosti sú naozaj výnimočné. Dokáže na seba naviazať vodu  až do niekoľkonásobku svojej hmotnosti. Kyselina hyaluronová je pre ľudské telo úplne prirodzená. Avšak organizmus produkuje iba určité množstvá a ako starneme, koncentrácia kyseliny hyalurónovej klesá.
V minulosti sa táto látka získavala trocha kontroverzným spôsobom – z kohútich hrebienkov. Dnes sa už vyrába za pomoci biotechnologických procesov.

Čo dokáže s pleťou?

Kyselina hyaluronová je považovaná za najúčinnejšiu látku s hydratačnými vlastnosťami, používanú pri výrobe kozmetiky. Molekuly prenikajú hlboko do pleti, viažu vodu a ako narastajú na objeme, vypínajú pleť. V tom spočíva efekt rýchleho vyhladenia vrások a pružnejšia pokožka.  Okrem toho vyživuje kolagén, ktorý je základný stavebný prvok kože.
Existujú dva typy kyseliny hyaluronovej. Vysokomolekulárna kyselina hyaluronová preniká do nižších vrstiev pokožky a využíva sa prevažne ako výplň v rámci estetickej chirurgie. Nízkomolekulárna kyselina hyaluronová zasahuje hlbšie vrstvy pokožky a práve tú nájdete v pleťovej kozmetike najčastejšie.

Pre koho je vhodná a ako sa používa?

Keďže primárnou úlohou kyseliny hyaluronovej je hydratácia pleti, potrebujeme ju všetci. Pretože iba hydratovaná pleť pôsobí zdravo, sviežo a vitálne.
Zásadným kritériom pri používaní kyseliny hyalurónovej je prítomnosť vody. Aplikuje sa na vyčistenú a vlhkú pleť. A ako inak, trvácnejší efekt dosiahnete iba pri pravidelnom používaní.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne