logo

Ako správne používať kyselinu hyaluronovú

Kyselina hyaluronová je dobre známy pojem vo svete kozmetiky a estetickej medicíny. Zatiaľ, čo donedávna bola zázračná látka tajnou zbraňou zrelých dám, narastá na popularite aj medzi mladšími ročníkmi. Takzvaný elixír mladosti nefunguje iba na vrásky. Účinok na pleť je oveľa komplexnejší. Spoznajte účinky kyseliny hyaluronovej a vykročte na cestu za krásou.

Čo je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je látka, ktorej schopnosti sú naozaj výnimočné. Dokáže na seba naviazať vodu  až do niekoľkonásobku svojej hmotnosti. Kyselina hyaluronová je pre ľudské telo úplne prirodzená. Avšak organizmus produkuje iba určité množstvá a ako starneme, koncentrácia kyseliny hyalurónovej klesá.
V minulosti sa táto látka získavala trocha kontroverzným spôsobom – z kohútich hrebienkov. Dnes sa už vyrába za pomoci biotechnologických procesov.

Čo dokáže s pleťou?

Kyselina hyaluronová je považovaná za najúčinnejšiu látku s hydratačnými vlastnosťami, používanú pri výrobe kozmetiky. Molekuly prenikajú hlboko do pleti, viažu vodu a ako narastajú na objeme, vypínajú pleť. V tom spočíva efekt rýchleho vyhladenia vrások a pružnejšia pokožka.  Okrem toho vyživuje kolagén, ktorý je základný stavebný prvok kože.
Existujú dva typy kyseliny hyaluronovej. Vysokomolekulárna kyselina hyaluronová preniká do nižších vrstiev pokožky a využíva sa prevažne ako výplň v rámci estetickej chirurgie. Nízkomolekulárna kyselina hyaluronová zasahuje hlbšie vrstvy pokožky a práve tú nájdete v pleťovej kozmetike najčastejšie.

Pre koho je vhodná a ako sa používa?

Keďže primárnou úlohou kyseliny hyaluronovej je hydratácia pleti, potrebujeme ju všetci. Pretože iba hydratovaná pleť pôsobí zdravo, sviežo a vitálne.
Zásadným kritériom pri používaní kyseliny hyalurónovej je prítomnosť vody. Aplikuje sa na vyčistenú a vlhkú pleť. A ako inak, trvácnejší efekt dosiahnete iba pri pravidelnom používaní.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na