Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako sa zbaviť krvácajúcich ďasien

Krvácajúce ďasná sú veľmi časté a väčšina z nás sa s týmto problémom počas svojho života stretne. Ochorenie ďasien je spôsobené baktériami, ktoré sú na zuboch. Pri konzumácii jedla sa vytvárajú baktérie lepkavý film, ktorý sa zhromažďuje na zuboch a najmä okolo ďasien.

Krvácajúce ďasná sú prvotným príznakom ochorenia ďasien a mali by byť pre nás výstrahou. Veľa ľudí však krvácajúce ďasná prehliada. Len pre malú časť ľudí je to dôvod na návštevu zubného lekára.

Krvácanie je možné zastaviť niekoľkými spôsobmi:

  • Pravidelným čistením niekoľko krát denne.
  • Používanie medzizubnej kefky alebo nite.
  • Používanie zubnej vody s fluoridom.
  • Vyšetrením u zubného lekára.
  • Zdravý životný štýl a zdravá strava.

Každý z vyššie uvedených spôsob je vhodný. Avšak výrazne prevyšuje zlepšenie životného štýlu v spojitosti so zdravou stravou. To má pozitívny vplyv nielen na riešenie tohto zdravotného problému. Ak sa rozhodnete žiť zdravšie, je to všeobecne prospešné pre vaše zdravie. Zdravá strava má blahodarný vplyv na fungovanie našich úst.

Vo všeobecnosti je vyšší výskyt ochorenia ďasien u fajčiarov. Fajčenie spôsobuje nedostatok kyslíka v krvi a preto nemajú ďasná šancu na uzdravenie.

Znie to ako klišé, ale strava bohatá na vitamíny, minerály, čerstvé ovocie a zelenina nám pomáhajú zlepšovať zdravie a predchádzať ochoreniam ďasien. Podporiť zdravie môžete aj prísunom vitamínov, ktoré sú špeciálne určené na podporu zdravia ďasien. Proaktívne tak môžete podporiť zdravie ďasien.

Podporte zdravé zuby, pre ktoré sú zdravé ďasná nevyhnutné. Neprehliadajte ochorenie ďasien a zlepšite kvalitu života sebe a svojej rodine. Naše vitamíny a kolagén vás účinne zbavia problému s ďasnami a posilnia zdravie celej ústnej dutiny.

[ux_custom_products cat=”vyzivove-doplnky” products=”” columns=”4″ title=””]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne