logo

Ako sa zbaviť krvácajúcich ďasien

Krvácajúce ďasná sú veľmi časté a väčšina z nás sa s týmto problémom počas svojho života stretne. Ochorenie ďasien je spôsobené baktériami, ktoré sú na zuboch. Pri konzumácii jedla sa vytvárajú baktérie lepkavý film, ktorý sa zhromažďuje na zuboch a najmä okolo ďasien.

Krvácajúce ďasná sú prvotným príznakom ochorenia ďasien a mali by byť pre nás výstrahou. Veľa ľudí však krvácajúce ďasná prehliada. Len pre malú časť ľudí je to dôvod na návštevu zubného lekára.

Krvácanie je možné zastaviť niekoľkými spôsobmi:

  • Pravidelným čistením niekoľko krát denne.
  • Používanie medzizubnej kefky alebo nite.
  • Používanie zubnej vody s fluoridom.
  • Vyšetrením u zubného lekára.
  • Zdravý životný štýl a zdravá strava.

Každý z vyššie uvedených spôsob je vhodný. Avšak výrazne prevyšuje zlepšenie životného štýlu v spojitosti so zdravou stravou. To má pozitívny vplyv nielen na riešenie tohto zdravotného problému. Ak sa rozhodnete žiť zdravšie, je to všeobecne prospešné pre vaše zdravie. Zdravá strava má blahodarný vplyv na fungovanie našich úst.

Vo všeobecnosti je vyšší výskyt ochorenia ďasien u fajčiarov. Fajčenie spôsobuje nedostatok kyslíka v krvi a preto nemajú ďasná šancu na uzdravenie.

Znie to ako klišé, ale strava bohatá na vitamíny, minerály, čerstvé ovocie a zelenina nám pomáhajú zlepšovať zdravie a predchádzať ochoreniam ďasien. Podporiť zdravie môžete aj prísunom vitamínov, ktoré sú špeciálne určené na podporu zdravia ďasien. Proaktívne tak môžete podporiť zdravie ďasien.

Podporte zdravé zuby, pre ktoré sú zdravé ďasná nevyhnutné. Neprehliadajte ochorenie ďasien a zlepšite kvalitu života sebe a svojej rodine. Naše vitamíny a kolagén vás účinne zbavia problému s ďasnami a posilnia zdravie celej ústnej dutiny.

[ux_custom_products cat=”vyzivove-doplnky” products=”” columns=”4″ title=””]

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na