Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

[ux_latest_products columns=”4″ title=” “]

Trápi vás akné?

Akné je problém, ktorý trápi najmä mladších ľudí a väčšinou sa objavuje v období puberty, keď telo prechádza množstvom hormonálnych zmien. Pokožka produkuje viac mazu, čo zvyšuje šance na upchatie vlasových folikulov. Tento stav poskytuje výbornú príležitosť pre množenie baktérií, ktoré spôsobia zápal a zrazu máte na tvári vyrážku. Ďalej v článku nájdete niekoľko tipov na boj proti akné.

Držte sa jedného prípravku na liečenie

Veľa ľudí robí tú chybu, že v snahe čo najrýchlejšie zmierniť akné často striedajú rôzne produkty. Tento postup je neúčinný a dokonca môže stav vašej pleti ešte zhoršiť. Vyberte si jeden produkt určený na akné a používajte ho aspoň 4 týždne.

Umývajte si tvár dvakrát denne

Pokožka s akné je väčšinou citlivá a preto by ste ju nemali zbytočne dráždiť prehnaným umývaním. Dvakrát denne a vždy keď sa spotíte je ideálny plán na umývanie tváre. Na umytie je najlepšie použiť čistú vodu, prípadne špeciálne mydlo, ktoré vám vie odporučiť dermatológ.

Odolajte pokušeniu a nedotýkajte sa tváre

Vytláčanie vyrážok môže byť pre človeka s akné veľmi lákavé, ale ak nechcete svoju pokožku ešte viac trápiť, odolajte. Možno si hovoríte, že vytlačením nadbytočného mazu z upchatého vlasového folikulu urýchlite odchod zápalu. Avšak realita je presne opačná – narušením povrchu vyrážky dávate nečistotám a ďalším baktériám prístup do zapáleného miesta, čím sa jeho hojenie predlžuje. Okrem toho sa zápal rozšíri do okolia a je väčšia šanca, že sa vám vytvorí jazva.

Vyhýbajte sa dlhému pobytu na priamom slnku

Slnečné žiarenie je pre pokožku iba ďalšia námaha. Preto je dôležité, aby ste svoje aktivity na slnku skrátili. Ak viete, že sa vám to nepodarí, použite krém s ochranným faktorom.

Pravidelne navštevujte dermatológa

Práve odborník vám bude vedieť najlepšie povedať, čo by ste na liečbu akné mali použiť. Okrem liekov vám možno navrhne aj niektorú z metód čistenia pleti, ktoré sú v dnešnej dobe pomerne rozšírené a dostupné v rôznych zdravotníckych zariadeniach.

Akné rozhodne dokáže človeka potrápiť, ale verte tomu že s niekoľkými dobrými návykmi a určitou dávkou vytrvalosti s ním dokážete účinne bojovať. Dôležité je vybrať si produkt, s ktorým uvidíte najlepšie zmeny, dodržiavať hygienu a poradiť sa aj s dermatológom.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne