Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako sa udržať v dobrej kondícii počas karantény!

Ráno vstať, raňajky, káva, cesta do práce/školy, práca, obed, práca, nákup, povinnosti, večer relax alebo menší pohyb, večierka. Ďalšie ráno opäť to isté. A znova. Takto vyzerali dni väčšiny ľudí. Bežný kolotoč, ktorý sa neustále opakoval, no na druhú stranu nekonečný zhon a pohyb nás udržiaval vo forme. Situácia sa zmenila a my sme boli prinútení spomaliť.

Prečo by sme mali spomaliť ale zároveň neostať v dobrej telesnej aj psychickej kondícii? Tu je pár tipov ako na to:

1. Naplánujte si svoj deň!

Veľmi dôležitým a zásadným krokom je mať naplánované čo nás v daný deň čaká. Mať presne určený čas na relax, prácu či pohybové aktivity. Predídeme tak odsúvaniu povinností či zmätenosti a pocitu chaosu. Taktiež bude pre nás jednoduchšie ráno vstať na budík, ktorý by sme mali mať každý deň nastavený na rovnaký čas, aby si na vstávanie naše telo navyklo.

2. Vezmite radšej bicykel ako auto!

Nie vždy je to možné, no keďže všetci teraz trávime viac času doma a do mesta chodíme len kvôli nákupu či návšteve lekárne alebo pošty, siahnime radšej po bicykli ako po aute. Jazda na bicykli môže byť príjemným spestrením cesty za povinnosťami a na naše telo aj myseľ pôsobí lepšie ako nekonečné čakanie na semaforoch. Zároveň tak prospievame aj životnému prostrediu.

Tak prečo nezabiť dve muchy jednou ranou?

 

3. Behajte alebo choďte!

Chôdza je super a ak pridáte na tempe, začnete páliť aj kalórie. Skúste chodiť o niečo rýchlejšie, ako doteraz. Postupne možno zistíte že z vašej chôdze sa stáva mierny poklus a po nejakom čase pre vás beh nebude žiaden problém. Určte si pár hodín to týždňa, kedy budete chodiť či behať. Vaša myseľ sa tým prečistí a vy možno pri chôdzi či behu prídete na nové nápady či inšpirácie.

4. Motivujte sa!

Motivácia je základ. Bez nej sa nepohneme. Počítajte svoje kroky a motivujte sa k tomu, aby ste ich každý deň spravili aspoň 10-tisíc, čo je odporúčaný počet. Motivujte sa niečím ku každej činnosti a uvidíte že vám pôjde ľahšie. Všetko je to o drobnostiach a pomalom posúvaní vpred.

5. Relaxujte!

Relax a oddych je dôležitý pre naše telo aj myseľ. Preto musíme rozoznávať čas pre prácu a čas pre oddych. Siahnite po knihe, počúvajte hudbu, sledujte seriál, doprajte si kúpeľ. Jednoducho vypnite. Oddychujte. Nemyslite na nič.

6. Vitamíny, vitamíny, vitamíny!

Prijímanie vitamínov je v tomto období jedným z najdôležitejších krokov. Posilňujeme tým imunitu, dopĺňame energiu a pomáhame nášmu telu fungovať v prirodzenej rovnováhe. Existuje mnoho rôznych vitamínov na všeličo možné, ak chcete mix potrebných vitamínov – vyskúšajte naše multi-vitamíny s minerálmi v sirupovej forme pre rýchlejšie vstrebanie a účinkovanie.

 

 

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne