logo

Ako sa dostať po letnom období späť do pracovného tempa?

Hoci mnohí z nás poctivo pracovali aj počas letných mesiacov, toto obdobie je typické voľnejším pracovným tempom. Dovolenky, výlety, horúce letné dni sú tým, čo sa spája s letnou pohodou. V septembri však prichádza krutá realita a pracovný kolotoč sa spravidla opäť naplno rozbieha. Pripravili sme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ako sa z toho nezblázniť a zvládnuť prechod z letnej pohody do plného pracovného nasadenia.

September je mesiac, ktorý pre školákov každoročne znamená bodku za letnými prázdninami a pre dospelých zasa návrat do „pracovného kolotoča“ a teda aj prísun ďalších povinností. V súvislosti s týmto obdobím sa často hovorí o tzv. jesennej melanchólii, ktorá je spôsobená návalom povinností, zvýšením stresu a napokon aj postupne skracujúcimi sa dňami a chladnejším počasím. Návrat do víru pracovných povinností však nemusí byť až taký náročný. Tieto tipy určite stoja za vyskúšanie!

Po návrate z dovolenky ešte chvíľu nepracujte

Doleteli ste len v nedeľu večer z dovolenky a už v pondelok ráno máte vstávať do práce? Vezmite si aspoň jeden deň voľna navyše. Pre vašu hygienu a duševnú pohodu má veľký význam, ak sa budete v vašim zvyklostiam a práci vracať postupne. Aj po dovolenke s totiž vaše telo a myseľ zaslúži ešte trochu oddychu a času na vyrovnanie sa so zmenou prostredia.

Nenechajte sa pohltiť negatívnymi emóciami. V práci na vás určite čaká niečo, na čo sa predsa len môžete trochu tešiť. Navyše, ak máte tú možnosť, v práci začnite postupne, nesnažte sa dobehnúť všetko hneď v prvý deň.

Doprajte si dostatok psychohygieny

Pod pojmom psychohygiena si zrejme každý z nás predstavuje niečo iné, pre niekoho je to dostatok pohybu, pre iného napríklad čas trávený čítaním kníh. Aj počas prvých dní v práci si na seba nezabudnite vyhradiť dostatok času. Ako sme už spomenuli v predchádzajúcom tipe, nesnažte sa všetko dobehnúť naraz a nenaložte si toho na plecia viac než unesiete. Efekt akéhokoľvek oddychu z dovolenky sa tak veľmi rýchlo vytratí.

Nesmieme zabudnúť ani na to, že nemenej dôležité je dopriať si dostatok spánku. Jeho nedostatok totiž otvára dvere spomínanej jesennej melanchólii, znižuje odolnosť voči stresu a vašu celkovú výkonnosť.

Vitamíny a doplnky vás nabijú energiou

Popri návrate do pracovného toho správneho pracovného tempa by ste mali myslieť aj na imunitný systém. Najmä v prechodnom období, ktoré býva sprevádzané zvýšenou chorobnosťou sa oplatí jedálniček doplniť o viac ovocia a zeleniny. Veľmi prospešné sú ale aj doplnky stravy, ktoré vám pomôžu rýchlym a efektívnym spôsobom nastoliť vnútornú rovnováhu.

Kým v predchádzajúcom článku sme sa venovali komplexu vitamínov pre ženy, teraz sa zamerajme aj na mužov. Nielen v náročných obdobiach bude pre každého muža, ktorý sa chce cítiť fit, veľmi užitočný doplnok Swedish Nutra Man Multivitamin Daily Supplement. Ide o komplex vitamínov a minerálov s pokrokovou zložkou Man  Bio-Active Life. Vďaka nemu sa tento prostriedok môžu spoľahnúť všetci muži, ktorí musia čeliť každodenným náročným výzvam v práci ale aj mimo nej.

Swedish Nutra Man Multivitamin Daily Supplement
Swedish Nutra Man Multivitamin Daily Supplement
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na