logo

Ako podporiť regeneráciu pokožky a účinne bojovať s akné? Je to jednoduchšie, než sa zdá!

Akné je jedno z najrozšírenejších kožných ochorení a väčšinu z populácie potrápi najmä v pubertálnom období. Nezriedka sa ale v rôznych formách vyskytuje aj vo vyššom veku. Takto problematická pleť si ale určite zaslúži vašu pozornosť a dodržiavanie niekoľkých jednoduchých zásad, ktoré môžu k celkovej regenerácii pokožky.

Mnohí ľudia ešte stále zastávajú názor, že akné treba len pretrpieť a časom samo ustúpi. Čiastočne to môže platiť pri pubertálnom akné, kedy je aknózna pleť výsledkom predovšetkým hormonálnych zmien v organizme. V žiadnom prípade by sme ale akné nemali prehliadať a nech už sa objaví v ktoromkoľvek veku, problémy s akné je potrebné riešiť.

Nemusíte samozrejme hneď robiť paniku, najmä ak má akné na vašej tvári či chrbte len mierne prejavy. V tých jednoduchších prípadoch postačí dodržiavať pár správnych zásad, pri ťažkých prejavoch akné sa už ale zrejme nevyhnete liekom. Dodržiavanie týchto tipov vám však boj s akné určite uľahčí a nechcených vyrážok sa zbavíte skôr a bez nepríjemných následkov.

Základom je správne čistenie pleti

Alfou omegou správnej starostlivosti o pleť je jej čistenie. Každý typ pokožky si pritom vyžaduje osobitný typ starostlivosti. Jemnejšia pokožka si napríklad vyžaduje precíznu starostlivosť nedráždivými prípravkami. Pri mastnom type pokožky, ktorá je veľmi náchylná na akné je zasa dobre vyhnúť sa prípravkom s olejovými zložkami. Chybu ale určite neurobíte s micelárnou vodou, ktorou pokožku dôkladne vyčistíte ale aj upokojíte.

Myslite na dôkladnú hydratáciu pokožky

Pri boji s aknóznou pokožkou mnohí často siahajú po veľmi agresívnych prostriedkoch, ktoré pokožku nadmerne vysúšajú a tým ju dráždia. To vám pri boji s akné nijako nepomôže, naopak, celé prejavy sa môžu ešte zhoršiť. Myslite preto na dôkladnú hydratáciu pokožky, čím viac totiž budete pleť vysušovať, tým viac začne pokožka produkovať maz v rámci svojej obrannej reakcie.

Pomôžte si aj doplnkami výživy

Stav pokožky v mnohom odzrkadľuje to, čo sa deje v našom vnútri. Súvisí to celkom prirodzene aj s našimi stravovacími návykmi a jedálničkom. Je napríklad celý rad potravín, ktoré prejavy akné ešte zhoršujú. Platí to samozrejme ale aj opačne a svojej pleti dokážete účinne pomôcť aj „zvnútra“. Na stav pokožky má vplyv aj nedostatok vitamínov a minerálov.

Ak chcete pokožke pomôcť s regeneráciou alebo pri boji s akné, určite sa oplatí siahnuť po výživovom doplnku. Swedish Nutra Anti-Acne Advanced Skin Nutrition je v tomto smere celkom unikátny vďaka špeciálne vyvinutej formule proti akné. Prípravok pomáha pokožku upokojovať, má protizápalové účinky a obsahuje výťažky z mnohých prospešných bylín. Vďaka príjemnej chuti si navyše na tento doplnok veľmi rýchlo zvyknete.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN
Swedish Nutra Anti-Acne Advanced Skin Nutrition 
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na