logo

Ako na bezpečné a efektné opálenie s pomocou vitamínov?

Opaľovanie pokožky patrí medzi veľmi obľúbené letné aktivity. Vedeli ste však, že cestou ku krásnemu a najmä bezpečnému opaľovaniu je celý rad vitamínov? Pozreli sme sa na to, ktoré vitamíny sú pre vašu pokožku prospešné nielen počas ležania na pláži ale aj po ňom.

Určite ste to už zažili. Pri túžbe po peknom tmavom opálení ste sa naopak, veľmi rýchlo spálili a niekoľko dní si „užívali“ nepríjemnú regeneráciu. Spálenie pokožky však nie je len estetickým ale najmä zdravotným problémom. Je potrebné uvedomiť si, že aj pri dodržaní všetkých zásad bezpečného opaľovania je samotný proces opaľovania pre pokožku veľkou záťažou.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Našej pokožke by sme nemali venovať pozornosť iba počas opaľovania ale aj pred ním a po ňom. Vaša pokožka si pred opaľovaním zaslúži poriadnu prípravu a po opaľovaní zas dostatok prostriedkov na regeneráciu a úľavu. Práve v tom vám pomôže nielen nutrične bohatá strava ale aj celý rad vitamínov, ktoré by nemali chýbať vo vašej výbave.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Vitamín B, B3 a B12

Komplex vitamínov B je celkom zásadný pre správnu funkčnosť viacerých ľudských orgánov. Vedeli ste však, že je veľmi dôležitý aj v procese regenerácie pokožky? Najmä vitamín B3 pomáha udržiavať správnu vlhkosť pokožky a zabraňuje jej nadmernému vysúšaniu. Vitamín B12 zas prispieva k minimalizácii a regulácii tvorby hyperpigmentácie a tmavých škvŕn.

Vitamín C

Aj pri opaľovaní vám pomôže veľmi obľúbený vitamín C. Ide o jeden z najbežnejších antioxidantov, pričom už krátke vystavenie pokožky UV žiareniu dokáže redukovať hladinu vitamínu C v pokožke o 30%. Tento vitamín zároveň pomáha prispievať tvorbe kolagénu, ktorý je významný pre samotné starnutie pokožky.

Vitamín E

Vitamín E je ďalším z kategórie antioxidantov, ktorý oceníte najmä po intenzívnom opaľovaní pokožky. Pomáha totiž potláčať efekty voľných radikálov a významne prispieva k ochrane bunkových membrán. Výsledkom pozitívneho pôsobenia vitamínu E po opaľovaní je predovšetkým potlačenie tvorby vrások a zlepšenie textúry pokožky. Spolu s vitamínom C navyše predlžujú pretrvávanie pigmentácie, takže opálenie vám vydrží dlhšie!

Všetky vyššie spomenuté, ale aj mnoho ďalších dôležitých vitamínov, nájdete v našom unikátnom multivitamínovom výrobku SWEDISH NUTRA WOMAN MULTIVITAMIN 500ml, ktorý predstavuje komplexnú zmes vitamínov a minerálov učených výhradne pre ženy!

 

zensky-multivitamin

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na