Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako na bezpečné a efektné opálenie s pomocou vitamínov?

Opaľovanie pokožky patrí medzi veľmi obľúbené letné aktivity. Vedeli ste však, že cestou ku krásnemu a najmä bezpečnému opaľovaniu je celý rad vitamínov? Pozreli sme sa na to, ktoré vitamíny sú pre vašu pokožku prospešné nielen počas ležania na pláži ale aj po ňom.

Určite ste to už zažili. Pri túžbe po peknom tmavom opálení ste sa naopak, veľmi rýchlo spálili a niekoľko dní si „užívali“ nepríjemnú regeneráciu. Spálenie pokožky však nie je len estetickým ale najmä zdravotným problémom. Je potrebné uvedomiť si, že aj pri dodržaní všetkých zásad bezpečného opaľovania je samotný proces opaľovania pre pokožku veľkou záťažou.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Našej pokožke by sme nemali venovať pozornosť iba počas opaľovania ale aj pred ním a po ňom. Vaša pokožka si pred opaľovaním zaslúži poriadnu prípravu a po opaľovaní zas dostatok prostriedkov na regeneráciu a úľavu. Práve v tom vám pomôže nielen nutrične bohatá strava ale aj celý rad vitamínov, ktoré by nemali chýbať vo vašej výbave.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Vitamín B, B3 a B12

Komplex vitamínov B je celkom zásadný pre správnu funkčnosť viacerých ľudských orgánov. Vedeli ste však, že je veľmi dôležitý aj v procese regenerácie pokožky? Najmä vitamín B3 pomáha udržiavať správnu vlhkosť pokožky a zabraňuje jej nadmernému vysúšaniu. Vitamín B12 zas prispieva k minimalizácii a regulácii tvorby hyperpigmentácie a tmavých škvŕn.

Vitamín C

Aj pri opaľovaní vám pomôže veľmi obľúbený vitamín C. Ide o jeden z najbežnejších antioxidantov, pričom už krátke vystavenie pokožky UV žiareniu dokáže redukovať hladinu vitamínu C v pokožke o 30%. Tento vitamín zároveň pomáha prispievať tvorbe kolagénu, ktorý je významný pre samotné starnutie pokožky.

Vitamín E

Vitamín E je ďalším z kategórie antioxidantov, ktorý oceníte najmä po intenzívnom opaľovaní pokožky. Pomáha totiž potláčať efekty voľných radikálov a významne prispieva k ochrane bunkových membrán. Výsledkom pozitívneho pôsobenia vitamínu E po opaľovaní je predovšetkým potlačenie tvorby vrások a zlepšenie textúry pokožky. Spolu s vitamínom C navyše predlžujú pretrvávanie pigmentácie, takže opálenie vám vydrží dlhšie!

Všetky vyššie spomenuté, ale aj mnoho ďalších dôležitých vitamínov, nájdete v našom unikátnom multivitamínovom výrobku SWEDISH NUTRA WOMAN MULTIVITAMIN 500ml, ktorý predstavuje komplexnú zmes vitamínov a minerálov učených výhradne pre ženy!

 

zensky-multivitamin

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne