Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Detoxikácia, alebo skrátene detox, je dnes slovo, ktoré si mnohí spoja so špeciálnymi diétami a drahými tabletkami. To je následkom dlhoročnej snahy rôznych farmaceutických spoločností, ktoré sa na detoxikácii organizmu snažia zarábať veľké peniaze. Vaše telo je ale vybavené vlastným detoxikačným systémom, ktorý stačí správnym spôsobom podporiť. V tomto článku sa dočítate niekoľko tipov na to, ako sa prirodzenou a zdravou cestou zbaviť nechcených látok v organizme.

Obmedzte príjem cukru

Je to prvý krok, ktorý by ste na vašej detoxikačnej ceste mali urobiť. V dnešnej dobe je cukor v obrovskom množstve potravín, takže je dobré začať sledovať, koľko ho prijímate. Nesnažte sa ho úplne vysadiť – to bude zbytočne náročné a organizmus z cukru získava energiu. Prestaňte piť sladené nápoje, namiesto sladkostí si k filmu zoberte ovocie a koláče jedzte len príležitostne. To úplne postačí na to, aby ste neprijímali nadmerné množstvá cukru.

Pite veľa vody

Ľudské telo je z veľkej časti voda. Preto ak chcete, aby správne fungovalo, musíte mu ju dodať. Voda je z hľadiska detoxikácie mimoriadne dôležitá, lebo práve v nej sa z tela odplaví väčšina toxínov. Ak ste zvyknutí na pitie sladených nápojov, možno bude prechod na čistú vodu náročný. Vtedy sa odporúča piť čaje alebo vodu s trochou citrónovej šťavy pre chuť.

Hýbte sa

Pohyb bude pri detoxikácii vašim veľkým priateľom. Práve fyzická aktivita „nakopne“ metabolizmus aj všetky ostatné procesy v tele. Pohyb podporí trávenie, v pote sa vylúčia rôzne odpadové látky a posilní sa srdcovo-cievny systém. Ak náhodou nemáte príležitosť alebo čas na šport, buďte kreatívni – namiesto výťahu použite schody, do obchodu nechoďte autom, ale peši, zorganizujte pravidelné rodinné prechádzky… možností je veľa.

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=” “]

Jedzte veľa ovocia a zeleniny

Detox si mnohí spájajú s prísnymi diétami. Avšak na očistenie tela vôbec nie je potrebné radikálne meniť jedálniček. Celý trik spočíva v tom, že polotovary a nekvalitné jedlo nahradíte výživným. Najlepšie sú na tento účel šaláty, ktoré si naozaj nevyžadujú veľa času a námahy na prípravu. Nakrájať čerstvú zeleninu, zmiešať ju so semienkami, orechmi a bylinkami zvládne každý. Ovocie je výborným dezertom lebo chutí dobre a v porovnaní so sladkosťami je plné vitamínov, minerálov a iných živín.

Doprajte si kvalitný spánok

V dnešnej uponáhľanej dobe plnej pracovných povinností a stresu veľa ľudí zabúda na to, že dostatok kvalitného spánku by vždy mal byť prioritou. Aspoň 7 hodín (ideálne 8) každú noc s tým, že pozeranie do mobilu v posteli sa za spánok nepočíta. Ak neviete zaspať, obmedzte čas strávený pri obrazovkách a modrom svetle počas poslednej hodiny pred ľahnutím do postele. Kvalitný spánok dodá telu energiu potrebnú na správne fungovanie a okrem toho sa zistilo, že v spánku sa mozog čistí od toxínov.

Dodržiavaním týchto tipov si zabezpečíte to, že vaše telo sa bude pravidelne zbavovať toxínov samé. Nebudete musieť míňať peniaze na rôzne tabletky, ktoré vás majú detoxikovať. Bude to teda lepšie pre vašu peňaženku a aj pre váš organizmus.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne