logo

Detoxikácia, alebo skrátene detox, je dnes slovo, ktoré si mnohí spoja so špeciálnymi diétami a drahými tabletkami. To je následkom dlhoročnej snahy rôznych farmaceutických spoločností, ktoré sa na detoxikácii organizmu snažia zarábať veľké peniaze. Vaše telo je ale vybavené vlastným detoxikačným systémom, ktorý stačí správnym spôsobom podporiť. V tomto článku sa dočítate niekoľko tipov na to, ako sa prirodzenou a zdravou cestou zbaviť nechcených látok v organizme.

Obmedzte príjem cukru

Je to prvý krok, ktorý by ste na vašej detoxikačnej ceste mali urobiť. V dnešnej dobe je cukor v obrovskom množstve potravín, takže je dobré začať sledovať, koľko ho prijímate. Nesnažte sa ho úplne vysadiť – to bude zbytočne náročné a organizmus z cukru získava energiu. Prestaňte piť sladené nápoje, namiesto sladkostí si k filmu zoberte ovocie a koláče jedzte len príležitostne. To úplne postačí na to, aby ste neprijímali nadmerné množstvá cukru.

Pite veľa vody

Ľudské telo je z veľkej časti voda. Preto ak chcete, aby správne fungovalo, musíte mu ju dodať. Voda je z hľadiska detoxikácie mimoriadne dôležitá, lebo práve v nej sa z tela odplaví väčšina toxínov. Ak ste zvyknutí na pitie sladených nápojov, možno bude prechod na čistú vodu náročný. Vtedy sa odporúča piť čaje alebo vodu s trochou citrónovej šťavy pre chuť.

Hýbte sa

Pohyb bude pri detoxikácii vašim veľkým priateľom. Práve fyzická aktivita „nakopne“ metabolizmus aj všetky ostatné procesy v tele. Pohyb podporí trávenie, v pote sa vylúčia rôzne odpadové látky a posilní sa srdcovo-cievny systém. Ak náhodou nemáte príležitosť alebo čas na šport, buďte kreatívni – namiesto výťahu použite schody, do obchodu nechoďte autom, ale peši, zorganizujte pravidelné rodinné prechádzky… možností je veľa.

[ux_bestseller_products products=”” columns=”4″ title=” “]

Jedzte veľa ovocia a zeleniny

Detox si mnohí spájajú s prísnymi diétami. Avšak na očistenie tela vôbec nie je potrebné radikálne meniť jedálniček. Celý trik spočíva v tom, že polotovary a nekvalitné jedlo nahradíte výživným. Najlepšie sú na tento účel šaláty, ktoré si naozaj nevyžadujú veľa času a námahy na prípravu. Nakrájať čerstvú zeleninu, zmiešať ju so semienkami, orechmi a bylinkami zvládne každý. Ovocie je výborným dezertom lebo chutí dobre a v porovnaní so sladkosťami je plné vitamínov, minerálov a iných živín.

Doprajte si kvalitný spánok

V dnešnej uponáhľanej dobe plnej pracovných povinností a stresu veľa ľudí zabúda na to, že dostatok kvalitného spánku by vždy mal byť prioritou. Aspoň 7 hodín (ideálne 8) každú noc s tým, že pozeranie do mobilu v posteli sa za spánok nepočíta. Ak neviete zaspať, obmedzte čas strávený pri obrazovkách a modrom svetle počas poslednej hodiny pred ľahnutím do postele. Kvalitný spánok dodá telu energiu potrebnú na správne fungovanie a okrem toho sa zistilo, že v spánku sa mozog čistí od toxínov.

Dodržiavaním týchto tipov si zabezpečíte to, že vaše telo sa bude pravidelne zbavovať toxínov samé. Nebudete musieť míňať peniaze na rôzne tabletky, ktoré vás majú detoxikovať. Bude to teda lepšie pre vašu peňaženku a aj pre váš organizmus.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na