Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako bojovať s unaveným organizmom?

Pozná to každý z nás. Sú to presne tie dni, kedy sa prebudíme a nemáme silu absolútne na nič. Ledva sa vykopeme z postele, no po chvíli máme sto chutí vrátiť sa naspäť a stráviť v nej minimálne celý deň. Takáto únava môže byť chvíľková, čiže trvá približne niekoľko hodín alebo maximálne deň. No môže sa stať, že sa tejto únavy nevieme zbaviť niekoľko dní, možno týždňov.

Príčin takýchto únav môže byť hneď niekoľko. Medzi najčastejšie príčiny patrí zmena počasia tzv. jarná alebo zimná únava. Veľmi častým prípadom je aj psychické vyčerpanie, ktoré vzniká ak neustále niečo riešime alebo sa nachádzame v ťažkej životnej situácii. Najčastejším dôvodom dnešnej uponáhľanej doby je, jednoducho veľmi málo spíme a neustále sa za niečím ženieme a zabúdame odpočívať a relaxovať.

Ako s únavou úspešne bojovať alebo ako ju aspoň minimalizovať? To sa dozviete ako zoskrolujete nižšie.

  • Zaspávajte a vstávajte každý deň v rovnaký čas

Znie to ako banalita, no čudovali by ste sa aká je dôležitá. Ak chodíte každý deň spávať v iný čas a taktiež v rôzny čas vstávate, Váš organizmus je rozhádzaný a pravdepodobnosť, že na Vás doľahne únava je pomerne vysoká. Pokiaľ si ale stanovíte že budete denne spať napríklad sedem hodín, s tým že do postele sa budete ukladať okolo polnoci a o siedmej ráno už budete na nohách, telo si na to po čase zvykne a tak nebudete mať problém ani zo vstávaním ani s únavou.

  • Kávu až niekoľko hodín po prebudení

Pokiaľ patríte medzi kávičkárov, káva je pre Vás určite MUST HAVE každého dňa. Počuli ste už ale, že káva okamžite po prebudení nemá až tak vysoký účinok ako keď si ju doprajete cca dve hodiny neskôr? Telo sa prebudí samé a káva zaúčinkuje ako správne nabudenie organizmu, či už pred prácou alebo pred nejakou fyzickou námahou.

  • Pohyb, pohyb, pohyb

Neznamená to samozrejme že máte každý deň odbehnúť 10 km a ešte k tomu do kopca. No doprajte si takú hodinku či už nejakej príjemnej prechádzky alebo behu. Spoznávajte svoje okolie na korčuliach alebo na bicykli. Začnite cvičiť jógu alebo strečing. Jednoducho sa snažte niekoľko krát do týždňa vykonať nejakú športovú aktivitu.

  • Zvýšte príjem tekutín

Tekutiny sú alfou všetkého. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že za vašou únavou môže byť úplne jednoduchá vec a to, že málo pijete. Všetci vieme, že dospelý človek by mal počas dňa vypiť približne dva až dva a pol litra vody. No koľký z nás to dodržiavajú? Skúste si sledovať koľko energie máte ak pijete dostatok tekutín a koľko, keď na tekutiny až tak nedbáte.

  • Nedostatok vitamínov

Naše telo môže byť unavené taktiež z dôvodu, že mu niečo chýba. V 90% je to nízka hladina vitamínov v našom tele. Začnite pravidelne užívať železo, vitamín C alebo multi-vitamíny. Posilnite tým nielen svoju imunitu ale telu doprajete látky, ktoré mu doposiaľ chýbali. V našej ponuke nájdete všetky potrebné vitamíny vo forme sirupov, ktoré sa príjemne užívajú a v tele účinkujú už v pomerne krátkom čase.

  • Osviežte svoju spálňu

Ako sa hovorí – pod lampou je najväčšia tma. Za vašou únavou a ospalosťou môže byť jednoducho posteľ, do ktorej si líhate. Problémom môže byť aj preležaný matrac alebo nevhodný či poškodený rošt. Taktiež možno preplnený priestor, vo vašej spálni. Skúste spraviť jemné osvieženie vašej spálne a možno sa s niekoľkými zbytočnosťami  zbavíte aj únavy.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne