Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Ako bojovať proti prvým vráskam? Pomôže kolagén!

Ak sa chcete vyhnúť tvorbe vrások a zachovať si mladícky vzhľad, dopomôže vám k tomu kolagén. Dôvod je jednoduchý, kolagén totiž nemá vplyv iba na naše kosti či chrupavky, ale aj na to, ako vyzeráme. Aby vám množiace sa vrásky už teraz nespôsobovali stres, zistite akým spôsobom sa im môžete efektívne vyhnúť.

Kolagén ako základný stavebný kameň jednotlivých orgánov a tkanív má pre ľudské telo zásadný význam. Táto bielkovina je súčasťou väzivových tkanív, šliach, kĺbov, svalov, kostí a v neposlednom rade aj samotnej pokožky. Vplyv kolagénu na jej stav pritom nie je vôbec zanedbateľný, našu pokožku tvorí až zo 75%. Tí mladší nad tým ani nemusia veľmi rozmýšľať. V mladšom veku si totiž telo dokáže zásoby kolagénu celkom účinne dopĺňať. S pribúdajúcimi rokmi, po 25 a 30 rokoch mu to už ale ide horšie.

Tvorba vrások? S dostatočnou hladinou kolagénu to nehrozí

A ako sa nedostatok kolagénu prejaví? Vo všeobecnosti najmä na pokožke, a to celkom viditeľne. Jedným z prvých prejavov nedostatku kolagénu je totiž zvýšená tvorba vrások. Nie je za tým žiadny zložitý systém, v dôsledku nedostatku kolagénu skrátka pokožka a ostatné spojivové tkanivá strácajú svoju pružnosť a to sa odzrkadlí aj na našom zovňajšku. Kto by ale nechcel pôsobiť mladšie než v skutočnosti je?

Na ceste za „spomalením starnutia“ je kľúčové podporiť v tele prirodzenú tvorbu kolagénu a zároveň jeho hladinu pravidelne dopĺňať. Vybrať si ten správny produkt však nemusí byť jednoduché. Účinky rôznych kozmetických produktov aplikovaných na povrch pokožky nemusia prinášať želaný efekt a vo všeobecnosti je lepšie siahnuť skôr po kolagénových výživových doplnkoch.

Kolagénový výživový doplnok Swedish Nutra Collagen 5 000 Pure Peptide

Ako pre svoje telo teda zabezpečiť dostatok kolagénu aj vo vyššom veku? Je dôležité vybrať si výživový doplnok so špeciálnou kolagénovou formulou. Tá totiž okrem kolagénu samotného obsahuje aj vitamín C, antioxidanty a peptidy, ktoré stimulujú prirodzenú tvorbu a distribúciu kolagénu v našej pokožke. V boji s vráskami a ďalšími defektmi pokožky, ktoré môžeme považovať za prejavy starnutia, tak môžete vďaka Swedish Nutra Collagen 5 000 Pure Peptide vytiahnuť tie najsilnejšie zbrane.

Kolagénový doplnok
Swedish Nutra Collagen 5 000 Pure Peptide je silnou zbraňou proti vráskam
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne