logo

Ako bojovať proti prvým vráskam? Pomôže kolagén!

Ak sa chcete vyhnúť tvorbe vrások a zachovať si mladícky vzhľad, dopomôže vám k tomu kolagén. Dôvod je jednoduchý, kolagén totiž nemá vplyv iba na naše kosti či chrupavky, ale aj na to, ako vyzeráme. Aby vám množiace sa vrásky už teraz nespôsobovali stres, zistite akým spôsobom sa im môžete efektívne vyhnúť.

Kolagén ako základný stavebný kameň jednotlivých orgánov a tkanív má pre ľudské telo zásadný význam. Táto bielkovina je súčasťou väzivových tkanív, šliach, kĺbov, svalov, kostí a v neposlednom rade aj samotnej pokožky. Vplyv kolagénu na jej stav pritom nie je vôbec zanedbateľný, našu pokožku tvorí až zo 75%. Tí mladší nad tým ani nemusia veľmi rozmýšľať. V mladšom veku si totiž telo dokáže zásoby kolagénu celkom účinne dopĺňať. S pribúdajúcimi rokmi, po 25 a 30 rokoch mu to už ale ide horšie.

Tvorba vrások? S dostatočnou hladinou kolagénu to nehrozí

A ako sa nedostatok kolagénu prejaví? Vo všeobecnosti najmä na pokožke, a to celkom viditeľne. Jedným z prvých prejavov nedostatku kolagénu je totiž zvýšená tvorba vrások. Nie je za tým žiadny zložitý systém, v dôsledku nedostatku kolagénu skrátka pokožka a ostatné spojivové tkanivá strácajú svoju pružnosť a to sa odzrkadlí aj na našom zovňajšku. Kto by ale nechcel pôsobiť mladšie než v skutočnosti je?

Na ceste za „spomalením starnutia“ je kľúčové podporiť v tele prirodzenú tvorbu kolagénu a zároveň jeho hladinu pravidelne dopĺňať. Vybrať si ten správny produkt však nemusí byť jednoduché. Účinky rôznych kozmetických produktov aplikovaných na povrch pokožky nemusia prinášať želaný efekt a vo všeobecnosti je lepšie siahnuť skôr po kolagénových výživových doplnkoch.

Kolagénový výživový doplnok Swedish Nutra Collagen 5 000 Pure Peptide

Ako pre svoje telo teda zabezpečiť dostatok kolagénu aj vo vyššom veku? Je dôležité vybrať si výživový doplnok so špeciálnou kolagénovou formulou. Tá totiž okrem kolagénu samotného obsahuje aj vitamín C, antioxidanty a peptidy, ktoré stimulujú prirodzenú tvorbu a distribúciu kolagénu v našej pokožke. V boji s vráskami a ďalšími defektmi pokožky, ktoré môžeme považovať za prejavy starnutia, tak môžete vďaka Swedish Nutra Collagen 5 000 Pure Peptide vytiahnuť tie najsilnejšie zbrane.

Kolagénový doplnok
Swedish Nutra Collagen 5 000 Pure Peptide je silnou zbraňou proti vráskam
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na