logo

Akné vás nemusí potrápiť iba v puberte – ako sa mu vyhnúť?

Akné býva častým sprievodným javom dospievania a po puberte spravidla spontánne zmizne alebo sa jeho prejavy aspoň zmiernia. Akné však môže poriadne potrápiť aj v dospelosti. Odhaliť jeho príčinu môže byť niekedy dosť problematické, existujú však možnosti, ako si pomôcť.

Ak vás aj v dospelom veku trápia vyrážky na rôznych častiach tváre alebo na chrbte, môže byť za tým celý rad rôznych príčin. Aby ste s akné mohli účinne bojovať, je dôležité túto príčinu odhaliť a zároveň sa vyhýbať faktorom, ktoré prejavy akné ešte zhoršujú. Ešte predtým, ako sa pustíme do pátrania, vysvetlime, ako akné vzniká.

Prečo a ako vzniká akné?

Za vznikom akné, ako chronického ochorenia pokožky, stojí nadmerná tvorba kožného mazu a premnoženie akné baktérií. Pri akné sa upchá vývod vlasového vačku a mazovej žľazy. V prípade ťažšieho priebehu akné dokonca môže vzniknúť rozsiahly zápal. A prečo je akné typickým prejavom práve puberty? V prípade dospievania sú hlavnou príčinou najmä hormonálne zmeny. Z tohto dôvodu môže potrápiť akné ženy aj počas menštruácie, v tehotenstve alebo pri užívaní antikoncepcie. Ide skrátka o prejav výraznejšej hormonálnej nerovnováhy.

Nie sú to však iba hormonálne zmeny, ktorým môžeme vždy pripísať zodpovednosť za vznik akné. Častými dôvodmi, prečo akné trápi aj dospelých je zlá životospráva, nadmerný stres, nesprávna hygiena alebo používanie niektorých kozmetických produktov.

Pri boji s akné vám pomôže špeciálna formula vitamínov, minerálov a antioxidantov

Ak ste už v boji s akné vyskúšali rôzne metódy či „zaručené babské recepty“ a nedostavil sa žiadny efekt, je načase siahnuť po účinnejších zbraniach.

Pre kohokoľvek koho trápi akné je určený prípravok Swedish Nutra Anti-Acne Advanced Skin Nutrition, ktorý obsahuje špeciálnu formulu proti akné. Výživový doplnok obsahuje množstvo vitamínov (A, C a E), minerálov a byliniek, ktoré pomôžu vášmu telu v zdravom vývoji a celkovej rovnováhe. V prípade ťažšieho priebehu akné sú veľmi prospešné aj protizápalové účinky tohto výživového doplnku. Navyše, vďaka príjemnej pomarančovej príchuti si ho veľmi rýchlo obľúbite.


Swedish Nutra Anti-Acne Advanced Skin Nutrition  vám pomôže poraziť akné
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na