Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

Akné vás nemusí potrápiť iba v puberte – ako sa mu vyhnúť?

Akné býva častým sprievodným javom dospievania a po puberte spravidla spontánne zmizne alebo sa jeho prejavy aspoň zmiernia. Akné však môže poriadne potrápiť aj v dospelosti. Odhaliť jeho príčinu môže byť niekedy dosť problematické, existujú však možnosti, ako si pomôcť.

Ak vás aj v dospelom veku trápia vyrážky na rôznych častiach tváre alebo na chrbte, môže byť za tým celý rad rôznych príčin. Aby ste s akné mohli účinne bojovať, je dôležité túto príčinu odhaliť a zároveň sa vyhýbať faktorom, ktoré prejavy akné ešte zhoršujú. Ešte predtým, ako sa pustíme do pátrania, vysvetlime, ako akné vzniká.

Prečo a ako vzniká akné?

Za vznikom akné, ako chronického ochorenia pokožky, stojí nadmerná tvorba kožného mazu a premnoženie akné baktérií. Pri akné sa upchá vývod vlasového vačku a mazovej žľazy. V prípade ťažšieho priebehu akné dokonca môže vzniknúť rozsiahly zápal. A prečo je akné typickým prejavom práve puberty? V prípade dospievania sú hlavnou príčinou najmä hormonálne zmeny. Z tohto dôvodu môže potrápiť akné ženy aj počas menštruácie, v tehotenstve alebo pri užívaní antikoncepcie. Ide skrátka o prejav výraznejšej hormonálnej nerovnováhy.

Nie sú to však iba hormonálne zmeny, ktorým môžeme vždy pripísať zodpovednosť za vznik akné. Častými dôvodmi, prečo akné trápi aj dospelých je zlá životospráva, nadmerný stres, nesprávna hygiena alebo používanie niektorých kozmetických produktov.

Pri boji s akné vám pomôže špeciálna formula vitamínov, minerálov a antioxidantov

Ak ste už v boji s akné vyskúšali rôzne metódy či „zaručené babské recepty“ a nedostavil sa žiadny efekt, je načase siahnuť po účinnejších zbraniach.

Pre kohokoľvek koho trápi akné je určený prípravok Swedish Nutra Anti-Acne Advanced Skin Nutrition, ktorý obsahuje špeciálnu formulu proti akné. Výživový doplnok obsahuje množstvo vitamínov (A, C a E), minerálov a byliniek, ktoré pomôžu vášmu telu v zdravom vývoji a celkovej rovnováhe. V prípade ťažšieho priebehu akné sú veľmi prospešné aj protizápalové účinky tohto výživového doplnku. Navyše, vďaka príjemnej pomarančovej príchuti si ho veľmi rýchlo obľúbite.


Swedish Nutra Anti-Acne Advanced Skin Nutrition  vám pomôže poraziť akné
Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne