Doprava zdarma pri nákupe nad 70€

5 dôvodov, prečo vám kolagén zlepší život. Toto ste určite nevedeli!

Ak sa venujete zdravému životnému štýlu, určite viete, že kolagén je pre ľudský organizmus mimoriadne dôležitá bielkovina. Stojí za viacerými procesmi, ktoré sa odohrávajú v ľudskom tele a pomocou neho si ľahko môžete zlepšiť život.

Elixír života, prípadne večnej mladosti bol pre ľudí vždy veľkým lákadlom. Veď, kto by nechcel zostať večne mladý a nevidieť na sebe účinky starnutia? Takýto zázračný prípravok dodnes neexistuje, no kolagén má k jeho vysneným účinkom najbližšie. Či už patríte medzi športovcov, vegetariánov, chcete sa len skrátka cítiť fit alebo čakáte bábätko, toto sú tie správne dôvody na dopĺňanie kolagénu.

1. Kolagén tvorí v tele cicavcov až 25-30% všetkých proteínov a dokonca aj približne 10% z našej telesnej hmotnosti. Kolagén je základom väzív, chrupaviek a kostí, pričom práve väzivá sú súčasťou takmer každého orgánu v ľudskom tele. Vplyv kolagénu na stav vášho tela je teda celkom nezanedbateľný.

2. Kvalitné nechty, pevná pokožka a zdravé kĺby? Odpoveďou je dostatok kolagénu. Kým sme mladí, telo si stačí vytvárať dostatok kolagénu samo, časom mu s tým však treba pomôcť. Priamo kolagén ovplyvňuje vzhľad našich vlasov, pokožky, nechtov, stav kĺbov a prakticky celého pohybového aparátu. Aj preto sú kolagénové prípravky obľúbené nielen medzi modelkami ale aj profesionálnymi športovcami!

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

3. Existuje viac než 27 druhov kolagénu. Z tohto pohľadu rozdeľujeme kolagén na viacero typov podľa výskytu a vplyvu na jednotlivé orgány. Spravidla hovoríme o kolagéne typu I, ktorý je obsiahnutý v pokožke, kostiach, zuboch a šľachách, typ II, IX, X, XI nájdeme v chrupavkách, typ III v rýchlo rastúcich tkanivách a napríklad typ V tvorí steny ciev. Podľa týchto jednotlivých typov viete pre svoje telo zvoliť ten správny kolagénový prípravok.

4. Kolagénové prípravky sú vhodné aj v tehotenstve. Priemerný vek tehotných žien sa stále zvyšuje a nie je nič nezvyčajné, ak má prvorodička viac než 30 rokov. V týchto prípadoch je dopĺňanie kolagénu mimoriadne žiaduce, keďže spolu s pribúdajúcim vekom klesá schopnosť tela vytvárať si dostatočné zásoby kolagénu. Ako sme už spomenuli, ten je jednou zo základných stavebných látok a pozitívne vplýva na zdravý vývoj plodu.

kolagen-v-tehotenstve

5. Kolagén je potrebný aj pre vegetariánov. Vylúčením mäsa a mäsových produktov z jedálnička sa však oberáme o významný zdroj kolagénu a aj preto sa odporúča, aby vegetariáni a vegáni prijímali kolagén z iných zdrojov, predovšetkým z kolagénových výživových doplnkov.

 

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Swedish Nutra COLLAGEN 10 000 PURE PEPTIDE 500 ml

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne