logo

5 dôvodov, prečo vám kolagén zlepší život. Toto ste určite nevedeli!

Ak sa venujete zdravému životnému štýlu, určite viete, že kolagén je pre ľudský organizmus mimoriadne dôležitá bielkovina. Stojí za viacerými procesmi, ktoré sa odohrávajú v ľudskom tele a pomocou neho si ľahko môžete zlepšiť život.

Elixír života, prípadne večnej mladosti bol pre ľudí vždy veľkým lákadlom. Veď, kto by nechcel zostať večne mladý a nevidieť na sebe účinky starnutia? Takýto zázračný prípravok dodnes neexistuje, no kolagén má k jeho vysneným účinkom najbližšie. Či už patríte medzi športovcov, vegetariánov, chcete sa len skrátka cítiť fit alebo čakáte bábätko, toto sú tie správne dôvody na dopĺňanie kolagénu.

1. Kolagén tvorí v tele cicavcov až 25-30% všetkých proteínov a dokonca aj približne 10% z našej telesnej hmotnosti. Kolagén je základom väzív, chrupaviek a kostí, pričom práve väzivá sú súčasťou takmer každého orgánu v ľudskom tele. Vplyv kolagénu na stav vášho tela je teda celkom nezanedbateľný.

2. Kvalitné nechty, pevná pokožka a zdravé kĺby? Odpoveďou je dostatok kolagénu. Kým sme mladí, telo si stačí vytvárať dostatok kolagénu samo, časom mu s tým však treba pomôcť. Priamo kolagén ovplyvňuje vzhľad našich vlasov, pokožky, nechtov, stav kĺbov a prakticky celého pohybového aparátu. Aj preto sú kolagénové prípravky obľúbené nielen medzi modelkami ale aj profesionálnymi športovcami!

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

3. Existuje viac než 27 druhov kolagénu. Z tohto pohľadu rozdeľujeme kolagén na viacero typov podľa výskytu a vplyvu na jednotlivé orgány. Spravidla hovoríme o kolagéne typu I, ktorý je obsiahnutý v pokožke, kostiach, zuboch a šľachách, typ II, IX, X, XI nájdeme v chrupavkách, typ III v rýchlo rastúcich tkanivách a napríklad typ V tvorí steny ciev. Podľa týchto jednotlivých typov viete pre svoje telo zvoliť ten správny kolagénový prípravok.

4. Kolagénové prípravky sú vhodné aj v tehotenstve. Priemerný vek tehotných žien sa stále zvyšuje a nie je nič nezvyčajné, ak má prvorodička viac než 30 rokov. V týchto prípadoch je dopĺňanie kolagénu mimoriadne žiaduce, keďže spolu s pribúdajúcim vekom klesá schopnosť tela vytvárať si dostatočné zásoby kolagénu. Ako sme už spomenuli, ten je jednou zo základných stavebných látok a pozitívne vplýva na zdravý vývoj plodu.

kolagen-v-tehotenstve

5. Kolagén je potrebný aj pre vegetariánov. Vylúčením mäsa a mäsových produktov z jedálnička sa však oberáme o významný zdroj kolagénu a aj preto sa odporúča, aby vegetariáni a vegáni prijímali kolagén z iných zdrojov, predovšetkým z kolagénových výživových doplnkov.

 

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Swedish Nutra COLLAGEN 10 000 PURE PEPTIDE 500 ml

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na