Doprava zdarma pri nákupe nad 50€

3 jednoduché tipy, ako si udržať zdravú pokožku bez akné

Akné zďaleka nie je iba prejavom hormonálnych zmien počas dospievania. Potrápiť dokáže prakticky v akomkoľvek veku. Najlepšie je, ak sa vám podarí problémom s akné úplne vyhnúť. Ak sa to však nepodarí, stále existuje niekoľko jednoduchých riešení, ako s prejavmi akné účinne bojovať.

Prejavy akné sú najčastejšie dôsledkom nadmernej tvorby kožného mazu. Ten upcháva póry pokožky a tým vznikajú viditeľné vyrážky, ktoré si mnohí z nás spájajú práve s pubertálnym období. Nepríjemnou súčasťou problémov s akné bývajú aj zápalové procesy, ktoré v prípade ťažších prejavov môžu organizmus poriadne potrápiť.

Samotné akné teda určite netreba podceňovať. V tých horších prípadoch neraz totiž zostáva už iba absolvovanie zdĺhavej antibiotickej liečby, ktorá je pre organizmus opäť ďalšou záťažou. Ak prejavy akné podchytíte v počiatočných štádiách, prognózy na celkové vyliečenie vašej pleti budú veľmi priaznivé. Určite sa popri tom oplatí venovať pozornosť týmto 3 tipom.

1. Dodržiavajte hygienu tváre a nedráždite pokožku

Nech už sú dôvody vzniku akné vo vašom prípade akékoľvek, už pri prvých prejavoch sa oplatí zapracovať na dôkladnejšom čistení pokožky. Miesta, ktorú postihnuté prejavmi akné zbytočne nedráždite, nepoužívajte agresívne kozmetické ani čistiace prípravky. Pomôže tiež, ak budete mať na postihnuté miesta zvlášť vyčlenený jemný uterák.

2. Pomôže zlepšenie životosprávy

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, strava a celkovo náš životný vplyv má na stav pokožky mimoriadne veľký vplyv. Pleť, ktorý je postihnutá akné to má ešte ťažšie. Preto pomôže upraviť trošku jedálniček, vyhnúť sa príliš sladkým nápojom, potravinám a tiež alkoholu. Niekomu môžu prejavy akné zhoršovať napríklad aj príliš kyslé či pikantné potraviny.

3. Anti-akné výživové doplnky

Do boja s prejavmi akné vytiahnite anti-akné výživové doplnky. Produkt Swedish Nutra Anti-Acne Advanced Skin Nutrition obsahuje špeciálnu formulu, ktorá vám pomôže odstrániť nevzhľadné vyrážky a zmierni vzniknutý zápal. Prípravok je vyrobený na prírodnej báze a neobsahuje žiadne chemikálie. Naopak, je plný vitamínov, minerálov a byliniek, ktoré sú pri boji s akné účinnou zbraňou.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

Zero Waste, nádej pre lepšiu budúcnosť

Zastavte, vnímajte a pozerajte na svet s otvorenými očami. Aj takto jednoducho by sa dala sformulovať myšlienka Zero Waste. Svet volá o pomoc a Zero Waste je šanca ozdraviť planétu. Na začiatku stojí záujem a potom činy, ktoré  vedú k náprave toho, čo sme pokazili.
Fakt, že čítate tieto slová, dokazuje váš záujem. Už iba pristúpiť k zmene a stanete sa súčasťou hnutia za lepšiu budúcnosť.

Žite zdravo. Ako znížiť zbytočný tuk v strave?

Ak ste na ceste za vysnívanou postavou alebo zdravším životom, tuky by ste nemali zo stravy vylúčiť úplne. Nadmerná konzumácia tučných jedál je síce všeobecne spájaná s nadváhou a ochoreniami srdca, no v optimálnom množstve je tuk pre telo nevyhnutný. Obmedzte množstvo tukov v strave tak, aby telo nepocítilo deficit živín a ručička na váhe išla smerom dolu.

Ako zlepšiť pamäť a sústredenie?

Pamäť funguje ako úložisko informácií a to má svoje kapacity. Je prirodzené, že čas od času na niečo zabudnete, no sú situácie, kedy potrebujete aby pamäť fungovala ako hodinky. Pamäť ide ruka v ruke s koncentráciou. Ak nie ste sústredený, veľa vecí vám uniká a ťažko si niečo zapamätáte. Keď chcete zlepšiť pamäť a sústredenie, musíte trénovať mozog a zabezpečiť mu dostatočnú výživu.

Tajomstvo zdravej a krásnej pokožky

  Pokožka je denne vystavená extrémnej záťaží a to nie len zvonka ale aj zvnútra. Striedanie ročných období, zlá životospráva, stres aj nedostatok spánku sa negatívne

Organic Care Vám prináša výživové doplnky vo forme sirupov. V našej ponuke nájdete vitamíny a kolagény pre rôzne potreby. Nakopnite svoje telo tým správnym doplnkom!

Kontakt

Fakturačné údaje

Copyright © 2023 Organic Care. Všetky práva vyhradené. Vytvoril: Dávid Karabin