logo

3 jednoduché tipy, ako si udržať zdravú pokožku bez akné

Akné zďaleka nie je iba prejavom hormonálnych zmien počas dospievania. Potrápiť dokáže prakticky v akomkoľvek veku. Najlepšie je, ak sa vám podarí problémom s akné úplne vyhnúť. Ak sa to však nepodarí, stále existuje niekoľko jednoduchých riešení, ako s prejavmi akné účinne bojovať.

Prejavy akné sú najčastejšie dôsledkom nadmernej tvorby kožného mazu. Ten upcháva póry pokožky a tým vznikajú viditeľné vyrážky, ktoré si mnohí z nás spájajú práve s pubertálnym období. Nepríjemnou súčasťou problémov s akné bývajú aj zápalové procesy, ktoré v prípade ťažších prejavov môžu organizmus poriadne potrápiť.

Samotné akné teda určite netreba podceňovať. V tých horších prípadoch neraz totiž zostáva už iba absolvovanie zdĺhavej antibiotickej liečby, ktorá je pre organizmus opäť ďalšou záťažou. Ak prejavy akné podchytíte v počiatočných štádiách, prognózy na celkové vyliečenie vašej pleti budú veľmi priaznivé. Určite sa popri tom oplatí venovať pozornosť týmto 3 tipom.

1. Dodržiavajte hygienu tváre a nedráždite pokožku

Nech už sú dôvody vzniku akné vo vašom prípade akékoľvek, už pri prvých prejavoch sa oplatí zapracovať na dôkladnejšom čistení pokožky. Miesta, ktorú postihnuté prejavmi akné zbytočne nedráždite, nepoužívajte agresívne kozmetické ani čistiace prípravky. Pomôže tiež, ak budete mať na postihnuté miesta zvlášť vyčlenený jemný uterák.

2. Pomôže zlepšenie životosprávy

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, strava a celkovo náš životný vplyv má na stav pokožky mimoriadne veľký vplyv. Pleť, ktorý je postihnutá akné to má ešte ťažšie. Preto pomôže upraviť trošku jedálniček, vyhnúť sa príliš sladkým nápojom, potravinám a tiež alkoholu. Niekomu môžu prejavy akné zhoršovať napríklad aj príliš kyslé či pikantné potraviny.

3. Anti-akné výživové doplnky

Do boja s prejavmi akné vytiahnite anti-akné výživové doplnky. Produkt Swedish Nutra Anti-Acne Advanced Skin Nutrition obsahuje špeciálnu formulu, ktorá vám pomôže odstrániť nevzhľadné vyrážky a zmierni vzniknutý zápal. Prípravok je vyrobený na prírodnej báze a neobsahuje žiadne chemikálie. Naopak, je plný vitamínov, minerálov a byliniek, ktoré sú pri boji s akné účinnou zbraňou.

Odporúčane produkty

Zdieľať:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah článku

Môže Vás zaujímať

liver

Starostlivosť o pečeň, prevencia

Je skvelé, že sa zaujímate o zdravie a funkciu pečene. Pečeň je skutočne kľúčový orgán v našom tele, ktorý zohráva mnoho dôležitých úloh vrátane detoxikácie,

bilinky

TOP 5 biliniek pre Vaše zdravie

Ahoj! S radosťou vám poskytnem informácie o piatich bylinkách, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Pri ich používaní je však dôležité mať na